Connect with Us

Ikona e kinematografisë botërore/ Sophia Loren, aktorja që nuk do “plaket kurrë” feston sot ditëlindjen

Kryesore Show Biz

Ikona e kinematografisë botërore/ Sophia Loren, aktorja që nuk do “plaket kurrë” feston sot ditëlindjen

Publikuar

-

Aktorja e cila ka ngelur në mendjen e të gjithëve për talentin por sigurisht edhe për bukurinë e saj, Sophia Loren, feston sot ditëlindjen e saj të 85-të.

Vetëm 15 vjeç, Sophia e lindur në Romë në 20 shtator 1934,  fitoi konkursin e saj të parë të bukurisë. Ai moment sinjalizoi një karrierë vetëm në ngjitje, në fillim si modele dhe më vonë si aktore.

Revista prestigjioze “Vogue” i ka kushtuar një artikull aktores duke treguar kështu edhe sekretet e saj të bukurisë:

“Duhet parë rasti i stilistëve Dolce & Gabbana që disa vite më parë e kanë pasur protagonist të parfumit të tyre Dolce Rosa Excelsa. Sophia Loren u ka thënë gazetarëve disa aspekte të rutinës së saj të bukurisë.

“Të mbetesh e bukur të bën dashuria për jetën, makaronat dhe një banjo me vaj ulliri”. Dhe është pikërisht aspekti pozitiv i lidhur me pasionin dhe dëshirat e thjeshta që e kanë bërë Sophia Loren kaq të luminuar me atë buzëqeshjen e famshme që ka thyer me qindra e mijëra zemra.

Sekretin e saj të bukurisë e ka shkruar edhe në autobiografinë e vet: Asgjë nuk e bën të bukur një grua sesa bindja në bukurinë e vet”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: