Connect with Us

“Ky dokument mungoi për 100 vjet”/ Çfarë e emocionoi Genc Prelvukajn?

Kryesore Show Biz

“Ky dokument mungoi për 100 vjet”/ Çfarë e emocionoi Genc Prelvukajn?

Publikuar

-

Reperi i njohur Genc Prelvukaj është një nga personazhet që më së shumti ka bërë këngë patriotike, ashtu siç ishte këngë e fundit në bashkëpunim me Aurela Gaçen, “Adrenalinë”.

Reperi ka arritur të realizojë një nga dëshirët e tij më të mëdha dhe këtë moment e ka ndarë me ndjekësit e tij. I emocionuar dhe shumë krenar Genc Prelvukaj tregon se ka marrë pasaportën biometrike shqiptare dhe kjo e ka emocionuar pafund.

Nëpërmjet një postimi në Instagram ai ka shprehur fjalët më të ndjera. “Në shtëpinë tonë ky dokument mungoi për 100 vjet”,- thotë Genci.

“Nuk është thjesht një dokument por diçka më shumë, ështe shpirtërore. E kam dashur Shqipërinë si fëmijë dhe vazhdoj ta dua si i rritur. Është kultura e trashëguar në shtëpi për shekuj”,- vijon Prelvukaj duke na emocionuar me këto fjale vërtet të bukura.

“Kam qene çdohere qytetar i saj, me emocion dhe zemer ndersa nga sot jam edhe me dokumentet e saj”, përfundon Genci.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: