Connect with Us

Stina më e trishtuar e vitit? Këto foto të natyrës së mrekullueshme të vjeshtës do t’ju “ngushëllojnë”

Kuriozitete

Stina më e trishtuar e vitit? Këto foto të natyrës së mrekullueshme të vjeshtës do t’ju “ngushëllojnë”

Publikuar

-

Stina më e trishtuar e vitit? Këto foto të natyrës së mrekullueshme të vjeshtës do t’ju “ngushëllojnë”

Ardhja e vjeshtës, duket se i trishton të gjithë me uljen e temperaturave, fillimin e punës ose shkollës, por edhe shkurtimin e ditës.

Por me spektaklin që krijojnë gjethet që ndryshojnë ngjyrë ndërsa bëhen gati për të rënë, natyra duket sikur na “ngushëllon” për ikjen e verës dhe faktin se dimri është tashmë te dera.

Fotot e natyrës në vjeshtë në disa shtete të hemisferës veriore tregojnë se përse vjeshta është një stinë e mrekullueshme, e cila duhet shijuar me shëtitje të gjata në natyrë.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

Frikacakë dhe nervozë/ Zbuloni 5 shenjat e horoskopit më të stresuara në zodiak

Publikuar

-

Nga

Binjakët Binjakët nervozohen kur kafshojnë më shumë sesa mund të përtypin, që është diçka që ata bëjnë gjatë gjithë kohës. Ata mërziten dhe nervozohen nese nuk bëjnë një punë të mirë ose se do ta zhgënjejnë dikë.Kur Binjakët janë me nerva, reagimi i parë janë të ecurat nëpër dhomë. Kjo i ndihmon të qartësojnë mendjen […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

FOTO-Shkalla më e famshme në botë/ Pas filmit “Joker”, turistët po bëjnë namin në këtë zonë

Publikuar

-

Nga

Trendet në rrjetin më të përdorur social “Instagram”, po ndryshojnë cdo ditë e më shumë. Këtë herë “fiksimi” më i ri i përdoruesve është një dhe i vetëm: shkallët e Joker- it. Pasi pushtoi kinematë fillimin e këtij muaji,admiruesit e “Joker”, janë duke rikrijuar imazhin e rolit të portretizuar nga Joaquin Phoenix, i cili në […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Jo vetëm dy gjini por 720 të tilla/Njihuni me krijesën më të çuditshme në botë

Publikuar

-

Nga

Pa tru dhe mund të shërojë veten nëse pritet ose ndahet në dysh. Ky është organizmi dhe krijesa më e pazakontë e prezantuar së fundmi nga kopshti zoologjik në Paris,si pjesë e një ekspozite, që mbahet për herë të parë, ku do të shfaqen aftësitë e saj të rralla. Krijesa me ngjyrë të verdhë të […]

LEXO TE PLOTE