Connect with Us

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme.

Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet.

Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i mirë dramatik”, “Game of Thrones” dhe aktori më i mirë mashkull Bill Hader.

Lista e plotë:

-Aktori protagonist më i mirë në serial të limituar ose film televiziv: Jharrel Jerome, “When They See Us”

-Aktorja protagoniste më e mirë në serial të limituar ose film televizivMichelle Williams, “Fosse/Verdon”

 Aktori protagonist më i mirë në serialet komedi: Bill Hader, “Barry”

-Aktorja protagoniste më e mirë në serialet komedi: Phoebe Waller-Bridge, “Fleabag”

-Aktori protagonist më i mirë në serialet dramatike: Billy Porter, “Pose”

 Aktorja protagoniste më e mirë në serialet dramatike: Jodie Comer, “Killing Eve”

 Reality Shoë/Spektaklet me konkurse: “RuPaul’s Drag Race”

 Talk-Shoë më i mire: “Last Week Tonight with John Oliver”

 Seriali i shkurtër më i mire: “Chernobyl”

 Seriali komedi më i mire: “Fleabag”

 Seriali dramatik më i mire: “Game of Thrones”

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Portale që ja punojnë vëllezërve të tyre”/ Lajmi “fake” i tërmetit, reagojnë ashpër Flor Binaj dhe Elton Deda

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme, një lajm “fake” që thonte se një tërmet me një magnitudë prej 6 ballësh në orën 23:30,  ngriti në këmbë gjithë Tiranën. Lajmi u përgënjeshtrua menjëherë nga kryeministri Edi Rama, ndërsa dy gazetarët u shoqëruan në polici. E gjithë situata shqetësoi mijëra qytetarë, mes të cilëve edhe aktorin Florian Binaj por edhe […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: