Connect with Us

“Sy 6 herë më të fuqishëm sesa syri i njeriut”/ Zbuloni macen më të vogël dhe më të rrezikshme në botë

Kuriozitete

“Sy 6 herë më të fuqishëm sesa syri i njeriut”/ Zbuloni macen më të vogël dhe më të rrezikshme në botë

Publikuar

-

Kafshët janë miqtë më të mirë të njerëzve, dhe shumë prej tyre janë të parrezikshëm ku mund t’i mbajmë edhe në shtëpi. Por jo kjo mace.

Edhe pse njihet si macja më e vogël në botë, mos u mashtroni nga madhësia e saj pasi edhe të qënurit i vogël ka përparësitë e veta.

Ajo fshihet shumë lehtë mes gjetheve. Këto lloj macesh janë të vetmuara por kujdes janë shumë aktive.

Sytë e saj janë 6 herë më të fuqishëm sesa syri i njeriut. Këto lloj macesh të egra jetojnë kryesisht në Azi e sigurisht në pyje e xhungla.

Macet mbrohen me ligj dhe është e paligjshme të jenë objekt gjuajtjeje ose tregtohen në Indi ose Sri Lanka.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: