Connect with Us

“Sy 6 herë më të fuqishëm sesa syri i njeriut”/ Zbuloni macen më të vogël dhe më të rrezikshme në botë

Kuriozitete

“Sy 6 herë më të fuqishëm sesa syri i njeriut”/ Zbuloni macen më të vogël dhe më të rrezikshme në botë

Publikuar

-

Kafshët janë miqtë më të mirë të njerëzve, dhe shumë prej tyre janë të parrezikshëm ku mund t’i mbajmë edhe në shtëpi. Por jo kjo mace.

Edhe pse njihet si macja më e vogël në botë, mos u mashtroni nga madhësia e saj pasi edhe të qënurit i vogël ka përparësitë e veta.

Ajo fshihet shumë lehtë mes gjetheve. Këto lloj macesh janë të vetmuara por kujdes janë shumë aktive.

Sytë e saj janë 6 herë më të fuqishëm sesa syri i njeriut. Këto lloj macesh të egra jetojnë kryesisht në Azi e sigurisht në pyje e xhungla.

Macet mbrohen me ligj dhe është e paligjshme të jenë objekt gjuajtjeje ose tregtohen në Indi ose Sri Lanka.

 

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

VIDEO- Njihet si një ndër vendet më pasura në botë/ Por të flasësh për paratë është tabu

Publikuar

-

Nga

Nëse takojmë një person pyetja e parë pas shëndetit është për punën. Gjatë bisedës bëhemi më shumë kuriozë të dimë për rrogën. Por kjo është një pyetje që në një shtet si Suedia është tabu të pyesësh dikë sa paguhesh. Suedezët nuk e bëjnë kurrë një pyetje të tillë pasi për ta është një gjest […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Emocione dhe argëtim/ Njihuni me 4 shenjat e horoskopit me të dashura dhe argëtuese

Publikuar

-

Nga

Virgjëresha Ju mund të habiteni kur dëgjoni që një shenjë e zodiakut e rezervuar si Virgjëresha është në këtë listë, por është pikërisht kjo modesti që i bën njerëzit ta anashkalojnë. Virgjëreshat fshehin një pjesë të personalitetit të tyre kompleks. Problemi kryesor i një Virgjëreshë është se ndrojtja e tyre nuk i lejon ata të […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Tolerojini ose hiqni dorë përfundimisht/ Zbuloni 3 shenjat më kokëfortë të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Kjo shenjë e zodiakut është më e guximshme, dhe këtë mund ta shihni me sjelljen e tyre të përditshme. Ata do të bëjnë gjëra sipas asaj që mendojnë, dhe nuk do të dëgjojnë mendimin e askujt. Nëse doni të diskutoni disa gjëra me ta, ata do të bëjnë sikur ata po ju dëgjojnë, por […]

LEXO TE PLOTE