Connect with Us

“Ilaçet nuk më bëjnë më efekt”/ Po “trondit” rrjetin, njihuni me 22 vjeçaren që qan me lot kristali

Kuriozitete

“Ilaçet nuk më bëjnë më efekt”/ Po “trondit” rrjetin, njihuni me 22 vjeçaren që qan me lot kristali

Publikuar

-

Media më e madhe britanike “Daily Mail”, ka publikuar së fundmi një video tronditëse duke treguar rastin e veçantë  të një vajze 22-vjeçare e cila jeton në Armeni dhe qan me lot kristali.

Sytë e saj krijojnë mbi 50 kristale në ditë dhe mjekët ende nuk dinë ta shpjegojnë këtë fenomen. Ajo tregon se kjo gjë ia ka vështirësuar jetën pasi dhimbja është e papërballueshme.

Sipas mjekëve, lëngu i saj i syrit ka nivel të lartë kripe dhe për pasojë krijon edhe kristalet e rrallë.

22-vjeçarja shprehet se më herët ka marrë mjekim për këtë problem, por tani ilaçet nuk i bëjnë më efekt dhe nuk dinë ende ta trajtojnë një rast të tillë.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: