Connect with Us

Pasuri marramendëse/ Zbuloni cilat janë 10 gratë më të pasura në botë për vitin 2019

Kuriozitete

Pasuri marramendëse/ Zbuloni cilat janë 10 gratë më të pasura në botë për vitin 2019

Publikuar

-

Pasuri marramendëse/ Zbuloni cilat janë 10 gratë më të pasura në botë për vitin 2019

Jo vetëm meshkujt dinë të bëjnë karrierë dhe të jenë njerëzit më të pasur në botë. Femrat po “marrin” në dorë situatën dhe duket se po ua kalojnë duke e thyer këtë mit .

Më poshtë do të njihni 10 femrat më të pasura në botë:

10- Iris Fontbona- 14.4 miliardë $. Zotëron kompaninë “Antofagasta Plc”, prodhuesja kryesore e bakrit në botë.

9- Abigail Johnson – 14.9 miliardë $. Është drejtuese e kompanisë amerikane “Fidelity Investments”, trashëguar nga i ati.

8- Gina Rinehart – 15.4 miliardë $. Australiania drejton disa kompani, që operojnë kryesisht në fushën e minierave.

7- Charlene De Carvalho-Heineken – 16.3 miliardë $. Mori trashëgim nga i ati kompaninë, që prodhon birrën e famshme me të njëjtin emër.

6- Susanne Klatten – 19.2 miliardë $. Zotëron një pjesë të aksioneve të “BMW”, kompani që babai i saj e shpëtoi dikur nga falimentimi.

5- Laurene Powell – 21.5 miliardë $. E trashëgoi pasurinë si ish-bashkëshortja e kreut të kompanisë “Apple”, Steve Jobs.

4- Yang Huiyan – 21.8 miliardë $. Pronare e shumicës së aksioneve tek kompania kineze “Country Garden Holdings”.

3- Jacqueline Mars – 28.8 miliardë $. Zotëron një pjesë të aksioneve të kompanisë “Mars”, më e madhja në botë për prodhimin e ëmbëlsirave.

2- Alice Walton – 49.5 miliardë $. Bashkë-aksionere e rrjetit të njohur të supermarketeve ”Walmart” në SHBA.

1- Franciose Bettencourt Meyers – 52.2 miliardë $. Drejtuese e “L’Oréal”, gjigantit francez të produkteve kozmetike.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

VIDEO- Njihet si një ndër vendet më pasura në botë/ Por të flasësh për paratë është tabu

Publikuar

-

Nga

Nëse takojmë një person pyetja e parë pas shëndetit është për punën. Gjatë bisedës bëhemi më shumë kuriozë të dimë për rrogën. Por kjo është një pyetje që në një shtet si Suedia është tabu të pyesësh dikë sa paguhesh. Suedezët nuk e bëjnë kurrë një pyetje të tillë pasi për ta është një gjest […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Emocione dhe argëtim/ Njihuni me 4 shenjat e horoskopit me të dashura dhe argëtuese

Publikuar

-

Nga

Virgjëresha Ju mund të habiteni kur dëgjoni që një shenjë e zodiakut e rezervuar si Virgjëresha është në këtë listë, por është pikërisht kjo modesti që i bën njerëzit ta anashkalojnë. Virgjëreshat fshehin një pjesë të personalitetit të tyre kompleks. Problemi kryesor i një Virgjëreshë është se ndrojtja e tyre nuk i lejon ata të […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Tolerojini ose hiqni dorë përfundimisht/ Zbuloni 3 shenjat më kokëfortë të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Kjo shenjë e zodiakut është më e guximshme, dhe këtë mund ta shihni me sjelljen e tyre të përditshme. Ata do të bëjnë gjëra sipas asaj që mendojnë, dhe nuk do të dëgjojnë mendimin e askujt. Nëse doni të diskutoni disa gjëra me ta, ata do të bëjnë sikur ata po ju dëgjojnë, por […]

LEXO TE PLOTE