Connect with Us

Pasuri marramendëse/ Zbuloni cilat janë 10 gratë më të pasura në botë për vitin 2019

Kuriozitete

Pasuri marramendëse/ Zbuloni cilat janë 10 gratë më të pasura në botë për vitin 2019

Publikuar

-

Jo vetëm meshkujt dinë të bëjnë karrierë dhe të jenë njerëzit më të pasur në botë. Femrat po “marrin” në dorë situatën dhe duket se po ua kalojnë duke e thyer këtë mit .

Më poshtë do të njihni 10 femrat më të pasura në botë:

10- Iris Fontbona- 14.4 miliardë $. Zotëron kompaninë “Antofagasta Plc”, prodhuesja kryesore e bakrit në botë.

9- Abigail Johnson – 14.9 miliardë $. Është drejtuese e kompanisë amerikane “Fidelity Investments”, trashëguar nga i ati.

8- Gina Rinehart – 15.4 miliardë $. Australiania drejton disa kompani, që operojnë kryesisht në fushën e minierave.

7- Charlene De Carvalho-Heineken – 16.3 miliardë $. Mori trashëgim nga i ati kompaninë, që prodhon birrën e famshme me të njëjtin emër.

6- Susanne Klatten – 19.2 miliardë $. Zotëron një pjesë të aksioneve të “BMW”, kompani që babai i saj e shpëtoi dikur nga falimentimi.

5- Laurene Powell – 21.5 miliardë $. E trashëgoi pasurinë si ish-bashkëshortja e kreut të kompanisë “Apple”, Steve Jobs.

4- Yang Huiyan – 21.8 miliardë $. Pronare e shumicës së aksioneve tek kompania kineze “Country Garden Holdings”.

3- Jacqueline Mars – 28.8 miliardë $. Zotëron një pjesë të aksioneve të kompanisë “Mars”, më e madhja në botë për prodhimin e ëmbëlsirave.

2- Alice Walton – 49.5 miliardë $. Bashkë-aksionere e rrjetit të njohur të supermarketeve ”Walmart” në SHBA.

1- Franciose Bettencourt Meyers – 52.2 miliardë $. Drejtuese e “L’Oréal”, gjigantit francez të produkteve kozmetike.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Sinqeriteti është arma e tyre më e fortë/ 3 faket që duhet të dini rreth shenjës së Akrepit

Publikuar

-

Nga

Ndershmëria është shumë e rëndësishme për ta. Njerëzit që i përkasin kësaj shenje nuk janë nga ata që e sheqerosin të vërtetën. Ata e thonë ashtu siç është dhe presin të njëjtën gjë nga personat që kanë pranë. Nëse keni nevojë për një mendim të sinqertë apo për një person të sinqertë pranë jush atëher […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Flirtimi është një tradhëti/ 5 shenjat e horoskopit që e urrejnë kur dikush flirton me partnerin e tyre

Publikuar

-

Nga

Peshqit Njeërzit që i përkasin shenjës së Peshqve janë shumë intuitivë dhe të ndjeshëm ndaj lëndohen shumë nëse shohin partnerin e tyre duke flirtuar me një tjetër. Ata arrijnë të kuptojnë shumë mirë qëllimet e njerëzve të tjerë ndaj dhe për ta përbën shumë problem flirtimi. Akrepi Njerëzit që i përkasin kësaj shenje e shohin […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

“Fytyra jote është e padëshirueshme”/ Instagrami fshin imazhin e modeles

Publikuar

-

Nga

Instagrami ka refuzuar foton e një modelja që kishte një sëmundje të lëkurës e cila bënte që fytyra e saj të dukej me njolla të kuqe. Lex Gillies ngarkoi foton për ta shpërndarë në rrjetet sociale dhe faqja e fshiu menjëherë imazhin e saj. Fotografia e realizuar nga Sophie Harris Taylor bënte pjesë tek ajo […]

LEXO TE PLOTE