Connect with Us

Të drejtë dhe intelektualë/ Fillon sezoni i Peshores, çfarë duhet të dini për këtë shenjë horoskopi

Kuriozitete

Të drejtë dhe intelektualë/ Fillon sezoni i Peshores, çfarë duhet të dini për këtë shenjë horoskopi

Publikuar

-

Sezoni i Peshores ka startuar dhe nëse doni të dini sa më shumë karakteristika për to, bëni mirë të lexoni informacionet e mëposhtme:

Njerëzit e lindur nën shenjën e Peshores janë paqësorë, të drejtë dhe e urrejnë të qëndrojnë vetem. Të qënit i lidhur me të tjërët është e rëndësishmë për të, pasi sheh pasqyrën e tij në shoqërinë që mban.

Ata kanë një mendje intelektuale dhe një intuit të fortë. Inspirohen nga libra të mirë, diskutimet e gjata dhe me botë.

Një peshore bën gjithçka vetëm e vetëm që të anashkalojë konfliktet dhe të mbajë situatën nën kontroll.

Ata janë njerëz të dashur, por ndonjëherë mund të jenë dhe materialist  Dhe pse janë shenja e balancës, shpesh kanë shumë pasiguri në vetvete dhe në vendimet që marrin.

Elementi: Ajri

Ngjyra karakterizuese: Rozë, jeshile

Dita karakterizuese: E premte

Përputhet më mirë me : Dashin, Shigjetarin

Numrat me fat: 4,6,13,15,24

Anët pozitive: Bashkëpunues, diplomatik, mirënjohës, i drejtë, social

Anët negative: I pavendosur, anashkalon përballjet, mban inat, ndjen mëshirë për veten

Peshorja pëlqen: Harmoninë, butësinë, të ndajë me të tjerët, natyrën

Peshorja nuk pëlqen: Dhunën, padrejtësinë, përballjen, ata që flasin me zë të lartë

 

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

VIDEO- Njihet si një ndër vendet më pasura në botë/ Por të flasësh për paratë është tabu

Publikuar

-

Nga

Nëse takojmë një person pyetja e parë pas shëndetit është për punën. Gjatë bisedës bëhemi më shumë kuriozë të dimë për rrogën. Por kjo është një pyetje që në një shtet si Suedia është tabu të pyesësh dikë sa paguhesh. Suedezët nuk e bëjnë kurrë një pyetje të tillë pasi për ta është një gjest […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Emocione dhe argëtim/ Njihuni me 4 shenjat e horoskopit me të dashura dhe argëtuese

Publikuar

-

Nga

Virgjëresha Ju mund të habiteni kur dëgjoni që një shenjë e zodiakut e rezervuar si Virgjëresha është në këtë listë, por është pikërisht kjo modesti që i bën njerëzit ta anashkalojnë. Virgjëreshat fshehin një pjesë të personalitetit të tyre kompleks. Problemi kryesor i një Virgjëreshë është se ndrojtja e tyre nuk i lejon ata të […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Tolerojini ose hiqni dorë përfundimisht/ Zbuloni 3 shenjat më kokëfortë të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Kjo shenjë e zodiakut është më e guximshme, dhe këtë mund ta shihni me sjelljen e tyre të përditshme. Ata do të bëjnë gjëra sipas asaj që mendojnë, dhe nuk do të dëgjojnë mendimin e askujt. Nëse doni të diskutoni disa gjëra me ta, ata do të bëjnë sikur ata po ju dëgjojnë, por […]

LEXO TE PLOTE