Connect with Us

Të drejtë dhe intelektualë/ Fillon sezoni i Peshores, çfarë duhet të dini për këtë shenjë horoskopi

Kuriozitete

Të drejtë dhe intelektualë/ Fillon sezoni i Peshores, çfarë duhet të dini për këtë shenjë horoskopi

Publikuar

-

Sezoni i Peshores ka startuar dhe nëse doni të dini sa më shumë karakteristika për to, bëni mirë të lexoni informacionet e mëposhtme:

Njerëzit e lindur nën shenjën e Peshores janë paqësorë, të drejtë dhe e urrejnë të qëndrojnë vetem. Të qënit i lidhur me të tjërët është e rëndësishmë për të, pasi sheh pasqyrën e tij në shoqërinë që mban.

Ata kanë një mendje intelektuale dhe një intuit të fortë. Inspirohen nga libra të mirë, diskutimet e gjata dhe me botë.

Një peshore bën gjithçka vetëm e vetëm që të anashkalojë konfliktet dhe të mbajë situatën nën kontroll.

Ata janë njerëz të dashur, por ndonjëherë mund të jenë dhe materialist  Dhe pse janë shenja e balancës, shpesh kanë shumë pasiguri në vetvete dhe në vendimet që marrin.

Elementi: Ajri

Ngjyra karakterizuese: Rozë, jeshile

Dita karakterizuese: E premte

Përputhet më mirë me : Dashin, Shigjetarin

Numrat me fat: 4,6,13,15,24

Anët pozitive: Bashkëpunues, diplomatik, mirënjohës, i drejtë, social

Anët negative: I pavendosur, anashkalon përballjet, mban inat, ndjen mëshirë për veten

Peshorja pëlqen: Harmoninë, butësinë, të ndajë me të tjerët, natyrën

Peshorja nuk pëlqen: Dhunën, padrejtësinë, përballjen, ata që flasin me zë të lartë

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: