Connect with Us

“Ajo është 22 vjeç dhe do të më vrasë”/ Historia e tmerrshme e nënës që adoptoi vajzën “9 vjeçare”

Kuriozitete

“Ajo është 22 vjeç dhe do të më vrasë”/ Historia e tmerrshme e nënës që adoptoi vajzën “9 vjeçare”

Publikuar

-

Një histori e tmerrshme si në filmat horror. Kristine Barnett, një 45 vjeçare adoptoi një vajzë 9 vjeçare por tashmë e ka braktisur atë sepse sipas saj ajo ishte ‘një e sëmurë 22-vjeçare që kishte qëllime të keqija.’

Por tashmë ata përballen me një beteje ligjore pasi vajzën e adoptuar e lanë të vetme në apartamentin e tyre në Lafayette, Indiana, në vitin 2013 dhe ia mbathën për në Kanada. Në mbrojtje të tyre, çifti kanë thënë se Natalia, që supozohej të ishte 9-vjeçe, ishte në fakt një 22-vjeçare me probleme mendore që kishte tentuar disa herë t’u merrte jetën.

Barnett akuzohet se e ka braktisur vajzën e saj të adoptuar duke e lënë në fatin e saj edhe pse ajo është 91 cm dhe vuan nga një formë e rrallë e ‘dwarfismit’ që ia bën pothuajse të pamundur edhe ecjen.

Duke folur për Mail Online, Kristine tha:

“Ajo bënte deklarata dhe piktura ku shkruante se donte t’u merrte jetën anëtarëve të familjes, ti mbulonte me një batanije dhe t’i hidhte në kopsht.”

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Terapia e “Dritës së kuqe”/ Përfitimet e jashtëzakonshme që sjell tek njeriu

Publikuar

-

Nga

Ju mund të keni vënë re një rritje të reklamave të mbytura me dritë të kuqe kohët e fundit në mediat sociale. Ose, mund të keni vënë re personazhe të famshëm që promovojnë këtë dritë të re të modës në llogaritë e tyre në mediat sociale. Po, është tendenca e re dhe e shfaqur në […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Si ta kuptoni që partneri juaj po ju fsheh diçka/ Këto janë shenjat që nuk duhet t’i anashkaloni

Publikuar

-

Nga

Të gjithë kanë sekrete që i mbajnë vetë, por çdo marrëdhënie duhet të bazohet në besim. Ndonjëherë është e vështirë të dihet se ku të vizatoni linjën. Komunikimi i mirë është thelbësor, por nëse partneri juaj dëshiron të fshehë diçka, duhet të dini se kur t’i bëni ata të thonë të vërtetën. Duke qenë të […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Zgjoheni në të njëjtën ore çdo natë?/ Ja cfarë do të thotë kjo për ju dhe mesazhi që do të merrni

Publikuar

-

Nga

A e dini se mund të zbuloni shumë për ato që ndodhin në jetën tuaj, bazuar në orët që zgjoheni rastësisht gjatë natës?  Por a e dini se kjo mund të jetë një formë e komunikimit midis botës mbinatyrore dhe vetvetes? Në fushën e trajtimit mjekësor tradicional kinez, praktikuesit origjinal përdorin meridianë të energjisë në […]

LEXO TE PLOTE