Connect with Us

“Diletant që i interesojnë ato pak para që ka marrë”/ Rozana Radi e revoltuar me këngëtarët shqiptarë

Showbizz

“Diletant që i interesojnë ato pak para që ka marrë”/ Rozana Radi e revoltuar me këngëtarët shqiptarë

Publikuar

-

Këngëtarja shqiptare Rozana Radi, shpesh tregon mendimet e saj për ato që ndodhin në llogarinë e Instagramit. Së fundmi ajo ka pasur një reagim ndaj këngëtarëve shqiptarë të cilët në jetën e përditshme flasin gjuhën letrare shqipe ndërsa në  tekstet e këngëve përdorin gegnishten. Sipas këngëtares kjo e bën këngën të mos duket aspak natyrale dhe e prish bukurinë dhe kuptimin e saj.

Reagimi i plotë i Rozana Radit:

Nuk e kuptoj këtë mani të teksteve që po dëgjoj. Një këngëtar/e e lindur në Shqipëri këndon duke e shqiptuar pa sukses aksentin e bukur të gegnishtes. Kur ka folur gjithë jetën gjuhën letrare pse këndoni në gegnisht? Nuk e kuotoni që nuk artikuloni atë që  këndoni. Bëjeni këngën me titra poshtë se vërtetë nuk kuptoheni. Si mund t’ja bëni një gjë të tillë këngës tuaj(supozohet që aty të jetë gjithë bota juaj) ndërkohë ju jeni dikush tjetër. Po ja u them dhe unë në dialekt: Uh, sa pa lidhje!”

Si ta shkaterrojme kengen tone ! Dy fjale per autorin dhe interpretuesin e kenges. Nje kengetar/è qe se di se cfar kendon ne kenge eshte nje kengetarè/e pa identitet. Nje tekstshkrues qe ja ben tekstin “sallate “ eshte nje diletant/e qe i interesojne veten ato pak para qe ka marre.Me pak fjale te dy “ja keni fut vetes “
Dhe ate jo ne Gegnishte te paster po zhargon….. Ndiqni keshillat me lart
Ps: Behet fjale per nje balade te sqarohemi.”-shkruan Radi në mbishkrimin që shoqëron postimin e saj.

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Një princeshë në karantinë”/ Françeska Jaçe ngre temperaturat me videon e nxehtë

Publikuar

-

Nga

Modelja e njohur Françeska Jaçe ka tërbuar Instagramin teksa ka publikuar një video shumë të nxehtë.  Me veshje intime dhe qëndrim mjaft seksi, Franceska ka lënë të gjithë fansat e saj gojëhapur. “Një princeshë në karantinë”, shkruan ajo krahas videos. Menjëherë rrjeti është mbushur plot komente komplimentuese drejt saj.Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Me bikini të kuqe flakë/ Zaimina Vasjari “tërbon” ndjekësit

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja Zaimina Vasjari është një nga vajazt më seksi të shoëbizit shqiptar. Ajo di të rrëmbejë vëmendjen e të gjithë ndjekësve të saj me fotot e nxehta që publikon shpesh në rrjetet sociale. Së fundi Zaimina ka vendosur të vijë me një pozë ‘të nxehtë’, veshur me bikini të kuqe. Duke nxjerr në pah hiret […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Rita Ora provokon ndjekësit/ Publikon fotot me bikini nga karantina

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora tashmë është bërë e parezistueshme në rrjetet sociale.  Rita ka publikuar disa foto ku shihet teksa merr rreze dielli me bikini. Këngëtarja ka treguar dhe një herë linjat e saj perfekte. Pavarësisht se jemi në kohë pandemie Rita ka arritur të kontrrollojë kilet e tepërta dhe këtë e vërtetojnë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: