Connect with Us

Video-Ëndrra 25 vjeçare e gjykatësit bëhet realitet/ Merr surprizën e bukur gjatë seancës

Kuriozitete

Video-Ëndrra 25 vjeçare e gjykatësit bëhet realitet/ Merr surprizën e bukur gjatë seancës

Publikuar

-

Kjo është një histori vërtetë shumë e veçantë. Bëhet fjalë për një gjykatës, i cili për 25 vite radhazi kishte ëndërruar që t’i vendosej emri i tij një fëmije.

Michelle Judy Fed është një grua shtatzënë e cila ishte thirrur në gjykatë për shkak se kishte shkelur rregullat e qarkullimit.

Gjykatësi kërkon që të gjithë të sillen mirë dhe të mos e shqetësojnë zonjën për asgjë. Teksa e pyet se kur pritet të lindë fëmija e saj dhe emrin që ka menduar për të Michelle tregon:

“Pritet të lindë me 30 Korrik dhe do të quhet Francesko Junior” shprehet ajo. Menjëherë të gjithë kanë filluar të qeshin pasi askush nuk e besoi madje as gjykatësi. Më pas Frank Caprio, gjyqtari i çështjes ka treguar se ka 25 vite që ëndërron që t’i vendosë dikujt emrin e tij por askush nuk ka pranuar ndaj dhe kjo iu duk e pabesueshme.

Teksa dëshiron të mësojë më shumë për fëmijën dhe arsyen pse Michelle donte t’i vendoste emrin fëmijës Francesko, ajo është shprehur: “Kam dëgjuar se një gjykatës që ka emrin Francesko është një njeri shumë i mirë ndaj dua që edhe djali im të bëhet si ai.”

Pasi vendos të pushojë çështjen, gjykatësi e fton zonjën të bëjë një foto me të dhe t’i tregojë për fëmijën kur të lindë dhe ashtu ndodhi.

Pas lindjes së Francesko Junior, gjykatësi e prezantoi të voglin përpara të gjithëve shumë i lumtur dhe i emocionuar: “Mirëseerdhe në këtë botë Francesko Junior.”/ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: