Connect with Us

Njerëzit po çmenden nga kjo risi/ Facebook sërish me ndryshime drastike

Life Style

Njerëzit po çmenden nga kjo risi/ Facebook sërish me ndryshime drastike

Publikuar

-

Mesa duket gjigandi i medias sociale Facebook, nuk do të ndalet me ndryshimet e tij dhe sipas “Daily Mail”, do t’i hyjë rrugës së modës.

Ekspertët e Facebook së shpejti do të prezantojnë Fashion++, i cili eshte një lloj stilisti virtual që i jep këshilla për veshjen përdoruesve dhe do te prezantohet në konferencën ndërkombëtare që do të mbahet në Seul, nga 27 tetori.

“Mund edhe të rekomandojë mënyra për të rregulluar një veshje, si të veshësh këmishën apo të përveshësh mëngët”, ka shpjeguar facebook në sajtin e tij dedikuar kërkimeve. Pra, do të jetë një sistem më i avancuar në krahasim me zgjidhjet aktuale, që kufizohen tek sugjerimi i një veshjeje.

Gjithashtu edhe Amazon i ka sytë nga moda ku në qershor, ajo prezantoi StyleSnap, një lloj shazami për veshjet që është në gjendje të këshillojë çfarë duhet blerë, duke u mbështetur tek fotot.

Edhe ky sistem bazohet tek inteligjenca artificiale.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

VIDEO- Nis “çmenduria” e blerjeve/ Çfarë është “e premtja e zezë”? Ja disa fakte interesante që nuk i dinit

Publikuar

-

Nga

Edhe nëse nuk jeni “maniakë” të blerjeve kjo ditë do t’ju tërheqë për të blerë sa më shumë gjëra që ju mund t’ju pëlqejnë. Dita e sotme njihet si “E premtja e zezë”, dita që shënon edhe fillimin jozyrtar të sezonit të çmendur të blerjeve për festa. Në Shtetet e Bashkuara, ku kjo ditë ka […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Po kaloni një situatë të vështirë?/ Zbulohet arsyeja pse ju bien flokët në këtë sezon dimri

Publikuar

-

Nga

humbja e flokeve

Sezoni i vjeshtës dhe fillimi i dimrit, njihet tashmë si një periudhe stresuese ku shumë njerëz fillojnë të ndiejnë ndryshime në trup, fytyrë apo flokë. Zakonisht stresi shoqërohet me rënien e flokëve, që në shumë raste kthehet në një tjetër problem shqetësues. Edhe pse mund ta kemi vënë re që pas një situate të vështirë […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Horoskopi ditor 22 nëntor 2019/ Dashuria dhe financat, zbuloni si do të jetë kjo e premte për ju

Publikuar

-

Nga

Dashi  Do të ndjeni dëshirën për të rikuperuar kohën dhe terrenin e humbur në raport me partnerin/en. Kërkohen konfirmime por edhe sfida të reja në lidhjen në çift. Demi Mëngjesi i kësaj të premteje mund të shënojë një kthesë të bujshme. Venusi do të jetë në favorin tuaj dhe dashuria do të plotësojë tablonë. Kush […]

LEXO TE PLOTE