Connect with Us

“Meshkujt janë të fiksuar pas meje”/ Njihuni me gjyshen që po “çmend” të rinjtë me format e saj

Kuriozitete

“Meshkujt janë të fiksuar pas meje”/ Njihuni me gjyshen që po “çmend” të rinjtë me format e saj

Publikuar

-

“Meshkujt janë të fiksuar pas meje”/ Njihuni me gjyshen  që po “çmend” të rinjtë me format e saj

Një gjyshe 55 vjeçare e cila punon si instruktore palestre është shprehur se gjithnjë e përndejkin djemëtë më të rinj në moshë dhe e gjitha kjo falë dietësë së saj.

Alejandra Labastida Shapiro ka bërë një jetë të shëndetshme që kur ishte 10 vjeç pasi çdo ditë varponte në mëngjes me të atin.

Tani gjyshja i përmbahet një diete organike e cila përmban vetëm ushqime natyrale dhe bimë mjekësore, në mënyrë që të shmangë sëmundjen e këqija.

Ajo e konsideron trupin e saj një tempull dhe punon rregullisht me regjimin e saj ushqimor.

E gjithë puna e vështirë që ajo ka bërë vite më parë është një shpërblim pasi shpesh herë e ngatërrojnë si motra e vajzës së saj 32 vjeçare.

Të kesh një pamje seksi ka bërë që Alehandrën ta ngacmojnë dhe meshkujt më të rin në moshë në palestër, madje ajo ka dhe admirues sekret që i dërgojnë lule.

“Unë jam marrë gjithnjë me sport dhe besoj se trupi është një tempull ku jeton shpirti ynë. Kam vite që e praktikoj dhe studjoj sit ë arrij të kem gjithnjë linjat që dua. Kam mësuar se mosha është thjesht një numëre cila bëhet e vërtetë në rast se ti i kushton rëndësi dhe kujdesesh për mënyrën e jetesës dhe të kesh gjithnjë mendime pozitive në kokë,” është shprehur Alehandra.

Përshtatur nga CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

FOTO-Aktori që bëri histori në kinematografi/ Zbuloni 12 fakte interesante rreth Joaquin Phoenix

Publikuar

-

Nga

Bërja e një filmi kërkon një ekuipazh të kualifikuar, të paktën një duzinë njerëzish të përbërë nga një drejtor dhe një ekip prodhimi. Janë ato që i bëjnë tregimet prekëse ,një realitet në ekran. Sidoqoftë, ka disa filma në të cilët puna e aktorëve kryesorë spikatet në atë mënyrë që duket se suksesi i filmit […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Videoja që po bën xhiron e rrjetit/ Zbuloni “sekretin” si të qëroni një shegë në mënyrën perfekte

Publikuar

-

Nga

A e dini se i keni qëruar shegët gjithnjë gabim? Kjo video që do e shikoni më poshtë do t’jua vërtetojë. Videoja e cila ka marrë 3 milionë klikime dhe është shpërndarë me mijëra herë,  tregon sesi mund të hapësh një shegë në më pak se një minutë ‘çmendur” internetin. Në disa pamje te postuara […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

VIDEO-Shpikja më e “pështirë” në botë/ Krijohet mbrojtëse telefoni me lëkurë njeriu

Publikuar

-

Nga

Jeni në vështirësi dhe nuk po gjeni një mbajtëse telefoni të duhur për ju? Mbase kjo është zgjidhja e duhur. Mund të duket paksa e çuditshme, por kjo është pikërisht ajo që ka bërë Marc Teyssier dhe kolegët e tij. Ata kanë krijuar lëkurë artificiale për celularë, edhe pse artificiale lëkura e krijuar është shumë […]

LEXO TE PLOTE