Connect with Us

Video virale-“Një ditë ëndrrat e mia do të bëhen realitet”/ Gruaja e pastrehë trondit rrjetet sociale me zërin e saj

Kuriozitete

Video virale-“Një ditë ëndrrat e mia do të bëhen realitet”/ Gruaja e pastrehë trondit rrjetet sociale me zërin e saj

Publikuar

-

Në një stacion metroje të zhurmshëm në Los Angeles, një ditë kjo grua e pastrehë i bëri të gjithë të mos flisnin dhe të dëgjonin vetëm atë. Video e cila u shpërnda nga deparmenti i Policisë në Twitter, bëri xhiron e rrjetit duke grumbulluar më shumë se 800,000 shikime, ku dukej një grua e pastrehë dhe me cantën e saj me vete, që këndonte një arie të Giacomo Puccini-t .

“Katër milionë njerëz e quajnë Los Angeles-in shtëpi. 4 milionë histori. 4 milionë zëra,” shkroi faqja e policisë. “Ndonjëherë thjesht duhet të ndalesh dhe të dëgjosh njërin prej tyre, të dëgjosh diçka të bukur.”

Por së fundmi, u zbulua se ajo është Emily Zamourka, nga Rusia. 52-vjeçarja ka patur probleme shëndetësore dhe financiare vitet e fundit dhe tashmë është e pastrehë. Ajo jeton vetëm me 400 dollarë në muaj që merr nga qeveria.

Problemet me pankreasin dhe mëlçinë e detyruan që të transferohej në Washington në vitin 2005. Pasi u shërua, nisi të luante violinë në rrugë për disa të holla, derisa i vodhën instrumentin.

“Pas kësaj u bëra e pastrehë,” tha ajo. “Bëhet fjalë për kohën kur nuk mund të paguaja më asnjë nga faturat e mia, as qiranë.“Ëndrrat e mia vazhdojnë ende, sigurisht,” tha Emily për Times. “Ndoshta një ditë do të bëhen realitet.”

Pas videos, zëdhënësi i Këshilltarit të Los Angeles-it i ofroi 52-vjeçares një punë në një restorant italian në San Pedro. Gjitashtu ato po kërkojnë para për këtë grua dhe momentalisht njerëzit kanë dhuruar më shumë se 45,000 dollarë.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: