Connect with Us

Video virale-“Një ditë ëndrrat e mia do të bëhen realitet”/ Gruaja e pastrehë trondit rrjetet sociale me zërin e saj

Kuriozitete

Video virale-“Një ditë ëndrrat e mia do të bëhen realitet”/ Gruaja e pastrehë trondit rrjetet sociale me zërin e saj

Publikuar

-

Në një stacion metroje të zhurmshëm në Los Angeles, një ditë kjo grua e pastrehë i bëri të gjithë të mos flisnin dhe të dëgjonin vetëm atë. Video e cila u shpërnda nga deparmenti i Policisë në Twitter, bëri xhiron e rrjetit duke grumbulluar më shumë se 800,000 shikime, ku dukej një grua e pastrehë dhe me cantën e saj me vete, që këndonte një arie të Giacomo Puccini-t .

“Katër milionë njerëz e quajnë Los Angeles-in shtëpi. 4 milionë histori. 4 milionë zëra,” shkroi faqja e policisë. “Ndonjëherë thjesht duhet të ndalesh dhe të dëgjosh njërin prej tyre, të dëgjosh diçka të bukur.”

Por së fundmi, u zbulua se ajo është Emily Zamourka, nga Rusia. 52-vjeçarja ka patur probleme shëndetësore dhe financiare vitet e fundit dhe tashmë është e pastrehë. Ajo jeton vetëm me 400 dollarë në muaj që merr nga qeveria.

Problemet me pankreasin dhe mëlçinë e detyruan që të transferohej në Washington në vitin 2005. Pasi u shërua, nisi të luante violinë në rrugë për disa të holla, derisa i vodhën instrumentin.

“Pas kësaj u bëra e pastrehë,” tha ajo. “Bëhet fjalë për kohën kur nuk mund të paguaja më asnjë nga faturat e mia, as qiranë.“Ëndrrat e mia vazhdojnë ende, sigurisht,” tha Emily për Times. “Ndoshta një ditë do të bëhen realitet.”

Pas videos, zëdhënësi i Këshilltarit të Los Angeles-it i ofroi 52-vjeçares një punë në një restorant italian në San Pedro. Gjitashtu ato po kërkojnë para për këtë grua dhe momentalisht njerëzit kanë dhuruar më shumë se 45,000 dollarë.

 

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

Yll pornoje dhe e vështirë për tu kapur/ Zbuloni 15 fakte interesante për një grua “Dash”

Publikuar

-

Nga

1- Nëse fitoni zemrën e një gruaje “Dash”, vërtet mund ta konsideroni veten me fat. 2-Gruaja Dash është romantike, pasionante, e dashur dhe e vështirë për tu kapur. 3-Takim me një grua Dash? Qëndroni me këmbë në tokë. Ajo nuk i pëlqen të dobëtit. 4-Gruaja Dash preferon një bashkëshort të stilit të lartë për t’i […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Si të bëni një lidhje të zgjasë sa më shumë?/ Zbuloni 3 “hilet” e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

Gjetja e dashurisë nuk është detyrë e lehtë, por të ndihmosh njerëzit e tjerë të takojnë dikë të veçantë mund të jetë edhe më e vështirë. Dashuria është shumë e rëndësishme në çift, por a mund të jetë e mjaftueshme vetëm me kaq? Sidoqoftë, ekzistojnë disa hile se si të zgjasni një lidhje romantike dhe […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

FOTO-Aktori që bëri histori në kinematografi/ Zbuloni 12 fakte interesante rreth Joaquin Phoenix

Publikuar

-

Nga

Bërja e një filmi kërkon një ekuipazh të kualifikuar, të paktën një duzinë njerëzish të përbërë nga një drejtor dhe një ekip prodhimi. Janë ato që i bëjnë tregimet prekëse ,një realitet në ekran. Sidoqoftë, ka disa filma në të cilët puna e aktorëve kryesorë spikatet në atë mënyrë që duket se suksesi i filmit […]

LEXO TE PLOTE