Connect with Us

Çfarë ndodhi mes Rozanës dhe Noizyt?/ Këngëtarja flet për herë të parë për marrëdhënien e tyre

Showbizz

Çfarë ndodhi mes Rozanës dhe Noizyt?/ Këngëtarja flet për herë të parë për marrëdhënien e tyre

Publikuar

-

Këngëtarja Rozana Radi ka qenë e ftuar së fundi në emisionin e moderatores dhe autores së emisionit Glamour Zone, Ester Bylykut ku ka treguar detaje të shumta rreth karrierës së saj si dhe ka folur për marrëdhënien që ka tani me reperin e njohur shqiptar Noizy.

Kanë kaluar shumë vite nga bashkëpunimi i tyre i fundit “Mrs Yesterday”dhe moderatorja e  ka pyetur se çfarë marrëdhënie ka sot me Noizyn.

“Unë i kam miq të gjithë. Sigurisht edhe Noizyn e ndjek kur kam mundësi me këngët e reja. Nëse nuk i dëgjoj, kam nipin në një moshë që dëgjon muzikën që Noizy krijon dhe gjithë reperave të tjerë dhe sigurisht dëgjohemi, përshëndetemi. Më bëhet qejfi që kam qenë ajo artistja që besoi. Nuk është se e mora Noizyn për ta ndihmuar. Noizy kishte një album në treg kur e zgjodha të vinte në duet me mua, thjesht më pëlqeu për atë që bënte. Nuk i dihet asnjëherë nëse kënga do të jetë apo jo një sukses”, është shprehur Rozi.

Ndër të tjera, këngëtarja sqaroi se ndihet e lumtur që reperi e performon ende në koncertet e tij.

“Ditën e parë kur doli kënga Mr. Yesterday, unë jetoja tek Liqeni i Thatë dhe në orën 4 të mëngjesit isha në gjumë, dëgjoj këngën që e vinin të gjithë të rinjtë që ktheheshin nga diskoteka me makinat e tyre. Në atë kohë thashë, “Rozana, kënga është bërë hit”. Dhe me të vërtetë rezultoi hit. Sot më bëhet qejfi, njerëzit ma dërgojnë në Instagram kur Noizy e performon ende”, tregon Rozana Radi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Showbizz

Beyonce i bën dhuratën 40 milionë dollarëshe burrit të saj/ Nuk do ta besoni se për çfarë bëhet fjalë

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja me famë botërore Beyonce, ka gjetur mënyrën më të bukur për të surprizuar bashkëshortin e saj, Jay Z, kur u bënë prindër për herë të parë. Këngëtarja i bleu reperit një avion privat në “Ditën e Baballarëve”, i cili i ka kushtuar plot 40 milionë dollarë. Avioni privat ishte një Bombardier Challenger 850 dhe […]

LEXO TE PLOTE
" "

Showbizz

Iu ka shpëtuar plumbave gjatë luftës, po mbesa e tij Dojna Mema do të ishte një partizane e denjë? Ja ç’thotë gjyshi i moderatores

Publikuar

-

Nga

Ndonëse njihnim vetëm gjyshen e moderatores së njohur Dojna Mema nga Instagrami, edhe gjyshi i saj është shumë i njohur, por në fushën e tij. Me siguri emrin e tij, Serveti, e kemi dëgjuar tek videot në Instagram tek gjyshja e Dojnës. Veterani i njohur i luftës, Servet Agalliu ishte i ftuar këtë të mërkurë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Showbizz

“Mendoj babain tim”/ Vikena Kamencia emocionohet dhe përlotet gjatë emisionit

Publikuar

-

Nga

Kjo e mërkurë në emisionin Soiree me Jonida Shehunn kishte në fokus muzikën e filmave shqiptarë  në kuadër të 75 vjetorit të çlirimit të Shqipërisë. Vikena Kamenica ka interpretuar këngën “Xhaketa e kuqe” e filmit “Udhëtim në Pranverë”, e cila ka treguar se kjo këngë i kujton gjithmonë babain e saj. Vikena është përlotur gjatë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Showbizz

“Është bërë Tirana prostitucion i gjallë”/ Stresi shpërthen në ofendime

Publikuar

-

Nga

Reperi Stresi është një nga personazhet që është komentuar shumë në mediat rozë për jetën e tij private. Pas ndarjes nga bashkëshortja e tij Stresi u komentua për fotot që qarkulluan në rrjet ku shfaqej me një vajzë në një klub nate. Mbrëmjen e kaluar stresi ka publikuar disa story në rrjetin Instagram ku ka […]

LEXO TE PLOTE