Connect with Us

Romantikë, paqësorë dhe mikpritës/ Njihuni me disa nga cilësitë e njerëzve të lindur në muajin Tetor

Life Style

Romantikë, paqësorë dhe mikpritës/ Njihuni me disa nga cilësitë e njerëzve të lindur në muajin Tetor

Publikuar

-

Çdo muaj është absolutisht ndryshe në mënyrën e vet dhe sjell me vete ngjarje, ndodhi dhe histori të ndryshme. Dhe, personat e lindur muaj pas muaji dallojnë në karakter, personalitet dhe në mënyrën se si zhvillohen përgjatë jetës. Të lindurit e muajit Tetor janë të veçantë për shumë arsye, ata vërtetë dallojnë nga personat e lindur në muajt e tjerë të Vitit.

 

  1. Ata janë karizmatikë

Kjo është një cilësi e rrallë, por njerëzit e lindur në Tetor e kanë aftësi të lindur. Vërtet, karizmat e tyre si dhe personaliteti simpatik dhe magnetik i bën ata të jenë shumë të kërkuar dhe të tjerët gjithmonë mendojnë dy herë para se ti kundërshtojnë.

 

  1. Ata janë romantikë

Njerëzit e lindur në Tetor lindin romantikë dhe të dashuruar. Ata janë shumë tërheqës për njëri-tjetrin. Nëse partneri juaj ka lindur në Tetor, ju jeni me fat, sepse Ai/ajo do t’ju dojë përgjithmonë.

 

  1. Inteligjenca emocionale

Ata që festojnë ditëlindjet e tyre në Tetor janë në zenit në terma të EQ. Njerëzit e lindur gjatë këtij muaji janë të vetëdijshëm për emocionet e tyre dhe aftësitë e tyre shoqërore dhe ndjeshmëria janë njësoj të jashtëzakonshme.

 

  1. Ata janë paqësorë

Këta njerëz e duan paqen dhe preferojnë një ambient më të qetë. Për shkak të kësaj karakteristike ata nuk kanë shumë armiq. Ata nuk flasin vetëm në tonin e tyre, ata gjejnë elemente të përbashkëta me pothuajse çdo person.

 

  1. Ata janë mikpritës

Njerëzit që kanë lindur në Tetor janë të njohur për mikpritjen e tyre të kujdesshme dhe ata janë gjithmonë të lumtur kur takojnë të tjerët. Ata nuk janë vetëm të sjellshëm, por gjithashtu sigurohen që njerëzit e tjerë janë të kënaqur. Unë mendoj se kjo është një tipar i domosdoshëm për çdo person!

 

  1. Ata janë optimistë

Këta njerëz kurrë nuk humbin shpresën dhe gjithmonë përpiqen të arrijnë qëllimet e tyre. Meqenëse optimizmi i tyre është jashtëzakonisht i lartë.

 

  1. Ata janë miqësorë

Njerëzit e lindur në Tetor janë shumë miqësorë dhe lehtë mund të arrijnë njohjen. Personaliteti i gjallë dhe simpatik i bën ata të krijojnë miq kudo që shkojnë.

 

  1. Ata janë të orientuar në arritje

Së fundi, njerëzit e lindur në Tetor janë të mirënjohur dhe janë të mirë. Këta njerëz kurrë nuk lënë asgjë në mes të rrugës dhe ata kryejnë çdo detyrë pa marrë parasysh sa e vështirë është.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

9 veprimet e turpshme që nuk duhet të bëni në vendet e huaja

Publikuar

-

Nga

Thënia e vjetër, “Kur jeni në Romë, bëni siç bëjnë romakët”, vazhdon të jetë e vërtetë kudoKur udhëtoni në një shtet tjetër, duhet të tregoni kujdes dhe të mësoni të gjitha gjërat që duhet të bëni dhe nuk duhet të bëni. Është më shumë e përshtatshme të dini ato që nuk duhet të bëni në […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Partnerë perfekt/ 7 arsyet pse meshkujt gjermanë janë idealët për vajzat

Publikuar

-

Nga

Përkufizimi i burrit ideal ndryshon nga një vend në tjetrin, por ka disa cilësi të ngjashme që shumica e grave i shohin jashtëzakonisht të dëshirueshme. Shpatullat e gjera, trup i gjatë dhe një stil të bukur veshje  janë disa prej tipareve që gratë shikojnë dhe pëlqejnë tek një mashkull. Por më e rëndësishmja, dëshirojnë dikë […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Janë gati të nisin një jetë të re/ Këto janë shenjat më aventureske të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Shigjetari Shigjetari e adhuron të vizitojë vende të reja dhe të përjetojë eksperienca të reja. E jetojnë jetën si të ishte dita e fundit. Të vizitosh vende të reja për ta do të thotë të testosh durimin dhe kjo u vlen në jetën e tyre. Binjakët Do të sillte shumë përfitime në jetën e binjakëve […]

LEXO TE PLOTE