Connect with Us

VIDEO- “Nuk ka më gjumë”/ 10 filmat horror që po shokojnë botën dhe duhet t’i shikoni patjetër

Kuriozitete

VIDEO- “Nuk ka më gjumë”/ 10 filmat horror që po shokojnë botën dhe duhet t’i shikoni patjetër

Publikuar

-

1. Velvet Buzzsaw

Një tufë kritikësh arti dhe kuratorësh vriten brutalisht nga piktura. Filmat horror nuk përshkruhen shpesh si argëtues, por ky produksion me Jake Gyllenhaal në krye është vërtet argëtues.

 

2. The Prodigy

Nëse fëmijët e vegjël nëpër filma horror ju trembin në palcë, mos e shihni “The Prodigy”. Taylor Schilling kupton se djali i saj është Ted Bundy i ardhshëm ose Antikrishti dora vetë.

 

3. Us

Ky film me protagonistë Lupita Nyong’o, Elisabeth Moss dhe Winston Duke praktikisht ju thotë se armiku më i ligë që do të hasni në jetë jeni vetë ju. Me regji nga Jordan Peele.

 

4. Pet Sematary

Ky film i bazuar në novelën e Stephen King do t’ju kujtohet sa herë të kaloni një fundjavë në fshat.

 

5. The Perfection

Më grafiku dhe më i papërmbajturi në listë, “The Perfection” tregon historinë e dy violinçelisteve konkurrente me tendenca dhune. Diçka përmidis “Black Swan” dhe “Velvet Buzzsaw.”

 

6. Ma

Përmes alkoolit, Octavia Spencer josh adoleshentë të pafajshëm që t’i bashkohen në bodrum. Gjërat nuk shkojnë mirë.

7. Midsommar

Nga regjisori i “Hereditary,” “Midsommar” është një festival fantastik që shndërrohet shumë shpejt në një kult pagan.

8. Doctor Sleep

“Doctor Sleep” pason “The Shining” me Eëan McGregor në rol protagonist. Kaq mjafton.

9. In the Tall Grass

Një tjetër kryevepër nga Stephen King. Becky dhe Cal, motër dhe vëlla, dëgjojnë një djalosh që kërkon ndihmë nga një fushë me bar. Përpiqen ta shpëtojnë, por ngecin edhe vetë. Nga këtu, thjesht përkeqësohet.

10. Eli

“Eli” flet për një djalë 11-vjeçar që vuan nga një sëmundje e tmerrshme. Prindërit e dërgojnë në një klinikë të izoluar për terapi eksperimentale.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

Këpucët me taka nuk dëmtojnë vetëm këmbët/ Këto janë 3 pjesët e trupit që rrezikojnë të dëmtohen nëse i mbani veshur për një kohë të gjatë

Publikuar

-

Nga

71 përqind e femrave kanë dhimbje të madhe tek këmbët kur qëndrojnë gjatë mbi këpucët me taka.  Por nuk ndikojnë negativisht vetëm tek këmbët por edhe në pjesë të tjera të trupit siç janë legeni, gjunjët dhe shpina. Kur vishni taka balanca juaj e trupit nuk është e drejtë. Duke qëndruar për shumë kohë mbi […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

FOTO-10 fakte rreth gjeneve që shpjegojnë gjithë jetën tonë

Publikuar

-

Nga

Gjenet tona na bëjnë ato që jemi dhe përcaktojnë shumë situata në jetën tonë. Për të kuptuar ADN është si të zgjidhësh një mister që hedh dritë në shumë gjëra të zakonshme që na ndodhin. Për shembull, shkencëtarët zbulojnë se si gjenet tona mund të ndikojnë në zakonet tona të ngrënies, pse mund të jetë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

2020 po troket/ Këto janë destinacionet që nuk duhet t’i lini pa vizituar vitin e ardhshëm

Publikuar

-

Nga

Ekzistojnë 2 lloj njerëzish në këtë botë: ata që ndërmarrin udhëtime në minutën e funsit dhe ata që planifikojnë një udhëtim disa kohë më parë. Disa njerëz pëlqejnë udhëtimet e shkurtëra dhe vendosin të kalojnë disa ditë pushime për të kaluar kohën e tyre të lirë. Ndërsa disa të tjerë zgjedhin udhëtimet e gjata dhe […]

LEXO TE PLOTE