Connect with Us

Video që po tmerron njerëzit/ Duken si grumbull qimesh por janë…

Kuriozitete

Video që po tmerron njerëzit/ Duken si grumbull qimesh por janë…

Publikuar

-

Videoja që do të shihni më poshtë ndoshta do të jetë një nga makthet tuaj për ditën e sotme. Një qytetar nga Dillingham, Alaskë, në SHBA, ka treguar përmes pamjeve se cfarë ka gjetur poshtë parvazit të dritares së tij.

Të gjithë kanë menduar se janë një grumbull qimesh por në të vërtetë janë merimanga.

Këto merimanga të cilat njihen me emrin ‘Dipdoolies’, njihen për këmbët e tyre të gjata dhe për faktin se qëndrojnë të gjitha bashkë duke krijuar idenë e një grumbulli me qime.

Siç raportojnë mediat e huaja, ato shfaqen çdo vjeshtë kur ka ulje të temperaturave, por rrallëherë ndodh që të shfaqet një grumbull kaq i madh i gjithi bashkë. Zakonisht këto merimanga mblidhen rreth pragjeve të dyerve dhe duken vërtet të frikshme kur fillojnë të shkëputen nga grumbulli që kanë krijuar të gjitha bashkë.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: