Connect with Us

FOTO- Njihuni me 14 miliarderet më të bukura në botë

Showbizz

FOTO- Njihuni me 14 miliarderet më të bukura në botë

Publikuar

-

Marie Besnier Beauvalot

37 vjeçarja Marie Besnier Beauvalot ka një pasuri prej 2.5 miliardë. Ajo trashëgoi një komapni të madhe qumështi franceze e cila quhet Lactails.

Ajo u bë aksionere me 100 përqind e kësaj kompanie të cilën e ka së bashku me motrat e saj.

Aerin Lauder

Aerin Lauder 47-vjeç, ka një pasuri prej  1,85 miliardë. Ajo është trashëgimtare e linjës Estée Lauder. Ajo gjithashtu ka biznese modë, parfum, kozmetikë, dhe linjë mobiljesh të quajtur AERIN si emri i saj.

Charlotte Casiraghi

31 vjeçarja Charlotte Casiraghi ka një pasuri prej 5.7 miliardë dollarë. Ajo është fëmija e dytë e Princeshë së Monakos, Caroline dhe industrialistit Stefano Casiraghi. Ajo renditet e teta në radhë për mabjtjen e Fronit në Monako.

Perenna Kei

26 vjeçarja ka një pasuri prej 1.3 milairdë nga e cila 85 përqind i fiton me mbajtjen e pronave Logan të mirëbesuar nga familja e saj si dhe nga kompanitë e shumtë.

Sara Blakely

45 vjeçarja Sara Blakely ka një pasuri prej 1 miliardë . Ajo themeloi kompaninë amerikane Spanx, e cila bën veshje intime, pantallona dhe dollakë.

Alexandra Andresen

21-vjeçarja Alexandra Andresen është miliarderja më e re  femër  në botë. Ajo ka një pasuri prej 1.2 miliardë dollarë dhe është vajza e Johan H. Andresen Jr, e cila është industrialiste norvegjeze dhe zotëron Ferd AS. Ai transferoi 80% të aksioneve të tij nga Ferd Holding te vajzat e tij.

Tamara Ecclestone

32-vjeçarja Tamara Ecclestone ka një pasuri prej 3.6 miliardë dollarë. Tamara është vajza e miliarderit Bernie Ecclestone, i cili është shefi ekzekutiv i Grupit Formula One.

Dylan Lauren

43-vjeçarja Dylan Lauren ka një vlerë neto prej 4.7 miliardë dollarësh. Ajo është vajza e stilistit Ralph Lauren. Dylan hapi vetë Dylan’s Candy Bar, i cili është dyqani më i madh i ëmbëlsirave në botë.

Yvonne Bauer

40-vjeçarja Yvonne Bauer ka një pasuri prej 2.4 miliardë dollarë. Ajo themeloi Bauer Media në 1875. Ajo zotëron 600 revista, 400 prodhime dixhitale dhe 50 stacione radio dhe televizive në të gjithë botën. Yvonne është gjenerata e pestë në familjen e saj që drejton kompaninë.

Laurene Poëell Jobs

Laurene Poëell Jobs ka një pasuri prej 20.4 miliardë dollarë. Ajo ishte e martuar me të ndjerin Steve Jobs. Ajo themeloi Emerson Collective, e cila mbron politikat në lidhje me arsimin dhe reformën e imigracionit, drejtësinë sociale dhe mbrojtjen e mjedisit.

Ivanka Trump

37-vjeçarja Ivanka Trump ka një pasuri 3 miliardë dollarë. Ajo aktualisht është Nënkryetari Ekzekutiv i Zhvillimit dhe Blerjeve në Organizatën Trump dhe ishte një nga këshilltarët kryesorë në Fushatën e tij Zgjedhor 2016.

Josie Ho

Josie Ho, vajza e magjistarit kazino Macao Stanley Ho, ka një pasuri të vlerësuar prej 7 miliardë dollarë. Josie u bë këngëtare dhe aktore, madje edhe duke luajtur në disa filma, gjë që e bën babanë e saj mjaft të inatosur. Por ajo ende ka qasje në pasurinë e familjes.

Alannah Weston

Alannah Ëeston ka një pasuri prej 7.9 miliardë dollarë. Familja Ëeston, e dyta me e pasur në Kanada, u ndërtua përmes një zinxhiri supermarkesh dhe furrë buke. Ajo ishte krijuese për Selfridges, dhe më pas u transferua në nënkryetarin e Grupit Selfridges./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Një princeshë në karantinë”/ Françeska Jaçe ngre temperaturat me videon e nxehtë

Publikuar

-

Nga

Modelja e njohur Françeska Jaçe ka tërbuar Instagramin teksa ka publikuar një video shumë të nxehtë.  Me veshje intime dhe qëndrim mjaft seksi, Franceska ka lënë të gjithë fansat e saj gojëhapur. “Një princeshë në karantinë”, shkruan ajo krahas videos. Menjëherë rrjeti është mbushur plot komente komplimentuese drejt saj.Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Me bikini të kuqe flakë/ Zaimina Vasjari “tërbon” ndjekësit

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja Zaimina Vasjari është një nga vajazt më seksi të shoëbizit shqiptar. Ajo di të rrëmbejë vëmendjen e të gjithë ndjekësve të saj me fotot e nxehta që publikon shpesh në rrjetet sociale. Së fundi Zaimina ka vendosur të vijë me një pozë ‘të nxehtë’, veshur me bikini të kuqe. Duke nxjerr në pah hiret […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Rita Ora provokon ndjekësit/ Publikon fotot me bikini nga karantina

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora tashmë është bërë e parezistueshme në rrjetet sociale.  Rita ka publikuar disa foto ku shihet teksa merr rreze dielli me bikini. Këngëtarja ka treguar dhe një herë linjat e saj perfekte. Pavarësisht se jemi në kohë pandemie Rita ka arritur të kontrrollojë kilet e tepërta dhe këtë e vërtetojnë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: