Connect with Us

Mos hidhni kurrë deodorant në mëngjes/ Ja çfarë sugjerojnë ekspertët

Life Style

Mos hidhni kurrë deodorant në mëngjes/ Ja çfarë sugjerojnë ekspertët

Publikuar

-

Secili prej nesh ka një rutinë të tillë të nisjes së ditës. Zgjoheni në mëngjes, bëni dush, hidhni deodorant, visheni, rregulloni flokët dhe bëni make up-in. Shumë e thjeshtë.

Por a dini që shumica prej nesh e përdorin deodorantin në mënyrën e gabuar. Sipas një eksperti të kujdesit të lëkurës kjo është një gjë shumë e gabuar. Deordorantin duhet ta përdorni në darkë para se të flini.

Mund të duket paksa e çuditshme por sipas dermatologes Sandra Lee kjo është mënyra më efektive.

“Deodoranti aplikohet më së miri gjatë natës, është më efektiv sepse po e vendosni kur gjëndrat e djersës janë më të fjetura, kështu që do ta bëni atë më efektiv.”, thotë ajo./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: