Connect with Us

Puna, financat dhe dashuria/ Zbuloni si do të fillojë kjo fundjavë për 12 shenjat e zodiakut

Life Style

Puna, financat dhe dashuria/ Zbuloni si do të fillojë kjo fundjavë për 12 shenjat e zodiakut

Publikuar

-

Dashi

Gjatë kësaj fundjave duhet të bëni kujdes në raport me të tjerët, si në familje edhe në punë. Duket sikur jeni gati për luftë dhe çdo gjë mund të shkaktojë sherr, edhe pse nuk jeni ju provokuesi i problemeve. Do të jeni gati për tu përballur ndaj çdo provokimi, duke u përgjigjur në mënyrën më të ashpër të mundshme, ndaj këshillohet që të ruani qetësinë sa më shumë.

Demi

Kjo fundjavë do të rezervojë për ju dy ditë rikuperimi, të cilat do ju shërbejnë për të harruar një javë aspak pozitive. Kjo është një periudhë e veçantë në jetën tuaj, gjatë së cilës jeni përballur me shumë ndryshime të cilat ju kanë transformuar. Kjo gjë do ju shërbejë për mirë, pasi nuk do të pranoni në mënyrë pasive vendimet e të tjerëve, vetëm për ti kënaqur dhe duke dëmtuar vetëm. Ka ardhur momenti që të mendoni më shumë për veten tuaj.

Binjakët

Ju pret një ditë pozitive, edhe sepse Hëna nuk është më në kundërshti me ju. Gjatë kësaj fundjave, çdo gjë do të ecë më së miri në dashuri, ndaj përfitoni për të bërë projekte me partnerin/en, për të rikuperuar kohën e humbur.

Gaforrja

Gjatë kësaj jave mund të ndiheni disi të lodhur dhe kjo gjë do të bëjë që të mos çoni deri në fund çdo synim që i keni vendosur vetes. Mundohuni që të mos stresoheni për këtë gjë. Raportet ndërpersonale do të përmirësohen, ndaj përfitoni për tu relaksuar.

Luani

Kjo ditë është mjaft pozitive sa i takon çështjeve profesionale, sidomos për ata që e kanë të përqendruar punën pikërisht në këtë periudhë. Sa i takon dashurisë, këshillohet që të jeni të sinqertë. Mundohuni që të jeni edhe më të kuptueshëm me njeriun që doni.

Virgjëresha

Të lindurit e kësaj shenje i pret një ditë e bukur sa i takon dashurisë, ku yjet do të jenë në favorin tuaj, por do të jenë edhe më shumë duke nisur nga 8 tetori, në sajë të kalimi tranzit të Venusit, ndaj përfitoni. Kush është vetëm duhet të frekuentojë vende dhe njerëz të rinj, pasi mundësitë nuk do të mungojnë. Ata që janë çift prej kohësh, do mund të mendojnë për projekte të rëndësishme.

Peshorja

Ju pret një e shtunë stresuese dhe nën ritmin e duhur, gjatë së cilës do të ketë dyshime në dashuri. Mos merrni vendime të nxituara, pasi shpesh inati do ju shtyjë që të reagoni keq. Do të jeni disi të lodhur edhe fizikisht, ndaj mundohuni që të përfitoni për të pushuar më shumë.

Akrepi

Kjo e shtunë do të jetë neutrale, por pas pak ditësh do të merrni rezultatet e shpresuara në sferën profesionale. Duhet të tregoni më shumë kujdes ndaj shëndetit dhe formës fizike.

Shigjetari

Përfitoni nga kjo fundjavë për t’iu dedikuar vetes, duke u kujdesur më shumë për shëndetin tuaj dhe për të pushuar më shumë. Duhet të rrisni vetëvlerësimi, pasi çdo problem me të cilin do të përballeni, do të rezultoni fitimtar.

Bricjapi

Gjatë kësaj fundjave mund të ketë të papritura në dashuri! Mund të përballeni me debate të vogla apo probleme me të cilat duhet të ballafaqoheni papritur, shkruan noa.al. Mundohuni që ti përdorni fjalët me kujdes dhe të shmangni tensionet.

Ujori

Do të keni dëshirë që të ndiheni të përkëdhelur ose të përkëdhelni dikë, ndoshta duke i blerë një dhuratë. Mundohuni që krahas diçkaje materiale, ti dhuroni pak qetësi dhe relaks. Në këtë periudhë jeni lodhur shumë, ndaj keni nevojë që të pushoni.

Peshqit

Kjo e shtunë do të sjellë rikuperim pas një jave mjaft të ngarkuar. Ka ende disa shqetësime që nuk ju lënë të qetë, por mundohuni që ti largoni vetëm për pak, pasi keni nevojë që të qetësoheni paksa.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Fashion

FOTO-Bikinit që “çmendën” VIP-at/ Zbuloni cili ishte modeli më i përdorur në vitin 2019

Publikuar

-

Nga

demi rose me bikini

Edhe pse stina e verës ka kaluar, moti është ende i ngrohtë dhe ne mund të kalojmë një fundjavë në plazh. Por nëse doni të dukeni bukur, duhet të vishni këtë model i cili ishte modeli më në modë i kostumeve të banjës bikini për 2019. Shumë nga të famshmit e influencuesit që ndiqen nga […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Videoja që po bën xhiron e rrjetit/ Zbuloni “sekretin” si të qëroni një shegë në mënyrën perfekte

Publikuar

-

Nga

A e dini se i keni qëruar shegët gjithnjë gabim? Kjo video që do e shikoni më poshtë do t’jua vërtetojë. Videoja e cila ka marrë 3 milionë klikime dhe është shpërndarë me mijëra herë,  tregon sesi mund të hapësh një shegë në më pak se një minutë ‘çmendur” internetin. Në disa pamje te postuara […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

VIDEO-Shpikja më e “pështirë” në botë/ Krijohet mbrojtëse telefoni me lëkurë njeriu

Publikuar

-

Nga

Jeni në vështirësi dhe nuk po gjeni një mbajtëse telefoni të duhur për ju? Mbase kjo është zgjidhja e duhur. Mund të duket paksa e çuditshme, por kjo është pikërisht ajo që ka bërë Marc Teyssier dhe kolegët e tij. Ata kanë krijuar lëkurë artificiale për celularë, edhe pse artificiale lëkura e krijuar është shumë […]

LEXO TE PLOTE