Connect with Us

Rrëfehet Jennifer Lopez: “Ja 5 sekretet për një trup perfekt”

Life Style

Rrëfehet Jennifer Lopez: “Ja 5 sekretet për një trup perfekt”

Publikuar

-

Jennifer Lopez është një nga divat botërore, e cila është shumë e komentuar dhe e adhuruar nga miliona fansa për format e saj perfekte.

Korrikun e këtij viti Jennifer Lopez mbushi plot 50 vjeç por duket se vitet e saj janë thjesht një numër.

Këngëtarja jep këshilla dhe nëse dëshironi të keni linjat si të Jennifer Lopez-it kjo është dieta e përpiktë si dhe ushtrimet fizike.

1-Ujë,ujë dhe vetëm ujë

Rregulli i saj numër një është që të mbajë gjithnjë trupin e hidratuar. Në këtë mënyrë ajo çdo herë pi ujë para se të nisë me ushtrimet.

2-Jo kafeinë apo alkool

Prej vitesh ajo sigurohet që të konsumojë gjëra që nuk përmabjnë kafeinë. “Edhe kur pi kafe, sigurohem që të jetë e dekafinuar.”, ka treguar ajo.

3-Ushqim i pastër

Kur bëhet fjalë për dietën, Lopez është goxha e rreptë. Ajo i përmbahet një diete të ekuilibruar, të pasur me lëndë ushqyese dhe ka i ka ndaluar të gjitha ushqimet e përpunuara dhe të rafinuara.

Edhe kur drekon apo darkon në restorante sigurohet që çdo ushqim që konsumon të jetë i shëndetshëm.

Gjithashtu ajo nuk tundohet nga ushqimet e shpejta, si patatet e skuqura apo çokollatat. Ajo tregon se kohën pas stërvitjes preferon ta kalojë me fëmijët e saj dhe gjithmonë vaktin e ndërmjetëm konsumon fruta të ndryshme.

4-Ushtrimet fizike

Shumica e njerëzve mund të bien dakord që stërvitja ndonjëherë duket si një punë e përditshem por Lopez nuk është si shumica e njerëzve. Në fakt, rritja e rrahjeve të zemrës së saj tre deri në katër herë në javë janë një burim i shkëlqyeshëm gëzimi për të.

5-Ushtrimet për të pasmet

Ajo është një ndër pikat ku JLO fokusohet dhe ushtron më së shumti. Squat për të forcuar vithet e saj nuk mungojnë kurrë në planin stërvitor të saj./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

9 veprimet e turpshme që nuk duhet të bëni në vendet e huaja

Publikuar

-

Nga

Thënia e vjetër, “Kur jeni në Romë, bëni siç bëjnë romakët”, vazhdon të jetë e vërtetë kudoKur udhëtoni në një shtet tjetër, duhet të tregoni kujdes dhe të mësoni të gjitha gjërat që duhet të bëni dhe nuk duhet të bëni. Është më shumë e përshtatshme të dini ato që nuk duhet të bëni në […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Partnerë perfekt/ 7 arsyet pse meshkujt gjermanë janë idealët për vajzat

Publikuar

-

Nga

Përkufizimi i burrit ideal ndryshon nga një vend në tjetrin, por ka disa cilësi të ngjashme që shumica e grave i shohin jashtëzakonisht të dëshirueshme. Shpatullat e gjera, trup i gjatë dhe një stil të bukur veshje  janë disa prej tipareve që gratë shikojnë dhe pëlqejnë tek një mashkull. Por më e rëndësishmja, dëshirojnë dikë […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Janë gati të nisin një jetë të re/ Këto janë shenjat më aventureske të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Shigjetari Shigjetari e adhuron të vizitojë vende të reja dhe të përjetojë eksperienca të reja. E jetojnë jetën si të ishte dita e fundit. Të vizitosh vende të reja për ta do të thotë të testosh durimin dhe kjo u vlen në jetën e tyre. Binjakët Do të sillte shumë përfitime në jetën e binjakëve […]

LEXO TE PLOTE