Connect with Us

Frikë dhe depresion/ Paralajmëron Dua Lipa, i bën apel industrisë së muzikës para se të jetë vonë

Showbizz

Frikë dhe depresion/ Paralajmëron Dua Lipa, i bën apel industrisë së muzikës para se të jetë vonë

Publikuar

-

Këngëtarja me origjinë shqiptare dhe me famë ndërkombëtare, Dua Lipa, në një intervistë të fundit për revistën prestigjoze “Billboard”, ka folur për sekretet e errëta të industrisë së muzikës.

Këngëtarja ka thënë se për njerëzit e thjeshtë këngët janë si një terapi, por kjo nuk vlen për muzikantët.

“Është e dhimbshme dhe ironike që muzika ka një fuqi të tillë për të na bërë të lumtur, por muzikantët vuajnë në mënyrë nga çështjet e shëndetit mendor”, tha 24–vjeçarja.

Frika nga vetmia, dështimi dhe presioni nga rrjetet sociale janë pikat kyçe që sipas Duas, ndikojnë në gjendjen mendore dhe emocionale të këngëtarëve.

Këngëtarja me famë botërore i ka bërë apel industrisë së muzikës që t’i marrë seriozisht këto paralajmërime para se të jetë shumë vonë. Sipas studimeve, rreth 73% e muzikantëve të pavarur kanë probleme shëndetësore.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Showbizz

“Pasqyrës dhe vetes nuk i fshihem dot, sot u qesha gabimeve të mia”/ Rozana Radi çudit ndjekësit me deklaratën e saj

Publikuar

-

Nga

Moderatorja dhe këngëtarja Rozana Radi është një nga personazhet më aktivë në rrjetet sociale. Shpesh hera ajo bën poastime që kanë të bëjën me situate të ndryshme që ndodhin në jetën e saj. Së fundmi Rozana ka publikuar një foto të saj dhe sipër fotos tregon për një zhgenjim që me siguri shumë prej nesh […]

LEXO TE PLOTE
" "

Showbizz

Ish e dashura “bombë” e 50 Cent “tërbon” rrjetit/ Pozon gjysmë e zhveshur para pasqyrës

Publikuar

-

Nga

Ish e dashura bombë e reperit të famshëm 50 Cent është një nga femrat më seksi të showbizit të huaj. Bëhet fjalë për Daphne Joy e cila është një ndër emrat më të komentuar për shkak dhe të fizikut të saj fenomenal. Ajo ndan me ndjekësit e saj në Instagram foto shumë seksi dhe provokuese […]

LEXO TE PLOTE
" "

Showbizz

E trishtë!/ Unikkatil humb njeriun e shtrenjtë

Publikuar

-

Nga

Reperi i njohur shqiptar Unikkatil, ka humbur nnjeriun e tij më të shtrenjtë, babain. Ai ka njoftuar publikun se babai i tij është ndarë nga jeta, dhe lajmin e bëri të ditur përmes një postimi të publikuar në llogarinë personale, Instagram. “Baba êm, shpirti i êm, nji prej njerëzve ma të sinqertë që kom njoftë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Showbizz

Kendall Jenner nuk ndalet me pozat provokuese nga pushimet/ Tregon linjat me bikini minimaliste

Publikuar

-

Nga

Modelja e famshme Kendall Jenner po shijon në maksimum pushimet me miqtë e saj më të mirë. Jenner nuk ndalet së provokuari linjat e saj perfekte teksa pozon me bikini e saj minimaliste. Pak ditë më parë Kendall dhe Hadid u bënë kryefjala në mediat e huaja pasi u shfaqën me poza shumë të nxehta […]

LEXO TE PLOTE