Connect with Us

“Nuk po e gjeja veten, humba natyralitetin”/ Einxhel Shkira braktis “E diell”, zbulohet arsyeja

Showbizz

“Nuk po e gjeja veten, humba natyralitetin”/ Einxhel Shkira braktis “E diell”, zbulohet arsyeja

Publikuar

-

Në këtë sezon të ri të emisionit “E diell” i cili transmetohet çdo të dielë në Top Channel, moderatorja Einxhel Shkira iu bashkua emisionit  në një rubrikë me sfida të ndryshme.

Në ndryshim nga prezantimet e tjera, asaj iu caktua një tjetër rubrikë e titulluar “Beauty”, ku garojnë 8 parukierë dhe 8 artistë grimi.

Einxhel ishte e pranishme vetëm gjatë puntatës së parë të emisionit, ndërsa në atë të dytën mungoi.

Në një interviste për “Anabel.al”, ajo konfirmoi largimin e saj në mes të emisionit dhe ka shpjeguar arsyen e këtij vendimi.

Sipas moderatores, ajo nuk ndihej vetvetja dhe nuk mund të përfshihej plotësisht në prezantimin e kësaj rubrike, ndaj i është dashur të largohej.

“Të jem e sinqertë, që javën e parë të transmetimit të sezonit të ri të ‘E diell’ nuk po e gjeja veten në rolin që më ishte caktuar si prezantuese e rubrikës ‘Beauty’. Unë besoj që secila prej nesh në atë program, është zgjedhur të jetë aty për diçka autentike që ajo ofron dhe në këtë sezon, për shkak të një ndryshimi strukture dhe koncepti të ri autorial, po ndjeja se po humbja atë çfarë unë mendoj që më karakterizon dhe më dallon: spontanitetin dhe natyralitetin. Me gjithë respektin më të madh që kam për kolege të miat, të cilat ndihen shumë mirë në formate të strukturuara, ku roli i prezantueses është më shumë ai i një përcjellësi të informacionit, unë si natyrë nuk kam lidhje me këtë lloj skeme. Më pëlqen të përfshihem në atë që prezantoj dhe nëse nuk ndihem vetvetja e kam të vështirë ta vazhdoj. Më vjen keq që këtë vendim e mora një javë pasi kishte filluar programi, por mesa kam parë, jam e qetë që mungesa ime nuk ka shkaktuar ndonjë dëm të madh. Por gjithsesi, do të doja të theksoja që shkëputja ime është e lidhur vetëm me synimet e mia personale profesionale. Unë ruaj respektin më të madh për producentin e ‘E diell’,  Edi Manushi, i cili besoi tek unë dhe më bëri pjesë të kësaj aventure shumë të bukur, pa harruar edhe stafin më të cilin kam bashkëpunuar.”- ka rrëfyer ajo.

Gjithashtu, Einxhel tregoi se po merr pak kohë për të shqyrtuar planet e ardhshme në televizion.

“E çuditshme sa shpejt përhapet lajmi. Unë kam patur oferta ende pa finalizuar largimin tim nga ‘E diell’, por për momentin, po marr pak pushim dhe po i shqyrtoj gjërat ashtu siç nuk më karakterizon, me qetësi.”

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Këngëtarja shqiptare e pranon publikisht: “Bëra hundën para se të dilja tek Kënga Magjike”

Publikuar

-

Nga

Marjona Metohu u bë e njohur falë këngës “Bosh” me të cilën mori pjesë në festivalin “Kënga Magjike”. E ftuar në emisionin e Rudinës, Marjona ka folur rreth projekteve të reja muzikore si dhe ka treguar një detaj që jo të gjithë e kishin vënë re. Ajo u shpreh se ka bërë një ndërhyrje estetike […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Po vrisja veten me drogë dhe alkool”/ Këngëtarja e famshme zbulon të vërtetën e tmerrshme

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja e famshme Jessica Simpson ka rrëfyer një nga të vërtetat e saj më të dhimbshme që ka lënë shumë gjurmë në jetën e saj. Ajo ka treguar se kur ishte vetëm 6 vjeç ishte abuzuar seksualisht. Me botimin e ardhshëm të kujtimeve të saj të fuqishme në librin “Open Book”, Simpson zbulon për herë […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Demi Rose nuk ndalet/ Provokon ndjekësit me pozat gjysmë e zhveshur

Publikuar

-

Nga

Demi Rose e njohur ndryshe si Mbretëresha e Instagramit nuk di të ndalet së provokuari.  Supermodelja i ka thyer të kufijtë e imagjinatës duke pozuar gjysmë e zhveshur. Britanikja ka treguar edhe një herë që nuk njeh kufij dhe ka dhuruar këtë pozë të nxehtë për 12 milionë ndjekësit e saj. “Sytë e pafajshëm kanë […]

LEXO TE PLOTE