Connect with Us

Vajza nudo dhe 7 milionë litra birrë/ Oktoberfest 2019 tërbon Gjermaninë

Kuriozitete

Vajza nudo dhe 7 milionë litra birrë/ Oktoberfest 2019 tërbon Gjermaninë

Publikuar

-

Festa tradicionale e birrës e quajtur “Oktoberfest” e cila filloi që në datë 21 shtator, ka përfunduar ditën e djeshme në mënyrën më të mirë të mundshme.

Si cdo vit, kjo festë mblodhi miliona njerez nga e gjithë bota dhe sigurisht që doli jashtë kontrollit, sepse u konsumuan rreth 7 milionë litra birrë.

Veshjet tradicionale bavareze, këtë radhë u zëvendësuan me bojë në lëkurë, ose janë hequr fare duke mos i lënë vend imagjinatës.

Për më tepër shikoni fotogalerinë e mësiperme.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

Tre karakteristika për çdo shenjë të horoskopit/ Zbuloni cilat janë defektet dhe cilësitë tuaja

Publikuar

-

Nga

Dashi 1-Në jetë gjithmonë bëni atë që dëshironi pa u kujdesur shumë për mendimin e atyre që janë përreth jush 2-Thoni atë që mendoni dhe veproni në përputhje me rrethanat. 3-Nga impulsiviteti, që jeni, shpesh veproni pa menduar, duke rrezikuar të gjendeni në situata më të mëdha se ato që mund të përballoni. Demi 1-gjëja […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

5 gjestet për të bërë vete partnerin/ Mos i neglizhoni

Publikuar

-

Nga

Ndonjëherë duhet shumë pak për të ushqyer zjarrin e dashurisë. Jeta e përditshme është e përbërë nga gjeste të vogla, aq të thjeshta saqë është e vështirë t’i kujtosh ato, sidomos pas viteve të jetës si çift. Kushton shumë pak për t’i bërë ato, injorimi i tyre mund të thotë të heqësh dorë nga diçka […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

10 gjëra që mjekët, udhëtarët dhe stjuardesat nuk këshillojnë të vishni gjatë një udhëtimi me avion

Publikuar

-

Nga

Në vitin 2019, rekordi botëror mund të jetë caktuar nga numri i udhëtarëve që kanë zgjedhur avionin si një mjet transporti. Që prej Janarit më shumë se 4.6 miliardë pasagjerë kanë përdorur avionin për të udhëtuar. Sigurisht për shumë njerëz aeroporti dhe avioni janë si hstëpia e tyre e dytë. Këta njerëz dinë shumë sekrete […]

LEXO TE PLOTE