Connect with Us

Modelja shqiptare që punoi për Jennifer Lopez/ 50 fotot më përvëluese të Vildane Zenelit

Showbizz

Modelja shqiptare që punoi për Jennifer Lopez/ 50 fotot më përvëluese të Vildane Zenelit

Publikuar

-

Vildane Zeneli është një nga modelet më seksi të showbizit shqiptar. Ajo ka lindur në Prishtinë, Kosovë.

Në moshën 13 vjeçare Vildane Zeneli është zhvendosur për të jetuar midis Neë Yorkut dhe Los Angelos.

Karriera e saj si modele ka nisur pothujase menjëherë pas zhvendosje në Amerikë ku u kontaktua si agjente modeling.

Vildane firmosi kontratën me dy nga kompanitë më të mëdha të modës si Ford Models dhe Major Agency në Europë.

Ajo ka qenë imazhi dhe ka modeluar për shumë kompani dhe marka të larta si linjat e veshjeve të Jennifer Lopez, Sëeetface, JLO dhe Justsweet, Baby Phat, Canon, August Silk, Ed Hardy, Vera Wang, Just Cavalli, kozmetikë EBC dhe shumë të tjera.

Përveç shumë fushatave të saj reklamuese dhe modelesh, ajo u shfaq në kopertina të shumta ndërkombëtare dhe në revista duke përfshirë Sports Illustrated, Vogue Paris, One, Kosovarja, revista Westchester, Spa International, Magazine Fitness, MAQ Fitness, MetRx, Supermodel dhe dhjetëra të tjerë.

CNA.al po iu paraqet 50 fotot më bombastike të modeles më seksi shqiptare, Vildane Zeneli.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Showbizz

“Kjo është e sharë, të mbushet goja”/ Donald Veshaj habit ndjekësit, publikon videon banale

Publikuar

-

Nga

Videoja e moderatores nga Fieri ditën e djeshme, ku papritur shpërtheu në të shara, bëri bujë në portalet shqiptare. Moderatorja Marsela Topi iu drejtua disa personave nga regjia e inatosur, duke i sharë. “Më falni, ta mbaroj unë çuna po pushoni ia q****a robt tani”!, u shpreh ajo duke lënë pa fjalë të ftuarit. Videoja […]

LEXO TE PLOTE
" "

Showbizz

FOTO-“Rroftë photoshopi”/ Me një bel tepër të hollë, Adelina Tahiri çudit komentuesit

Publikuar

-

Nga

Pak ditë më parë, këngëtarja shqiptare Adelina Tahiri publikoi këngën e saj më të re “Hile Hile” ku ajo shfaqet shumë “hot”. Së fundmi ajo ka publikuar një foto nga klipi, me belin shumë të hollë dhe ndjekësit nuk i kanë kursyer aspak komentet. Ata e kanë kryqëzuar këngëtaren, duke e akuzuar për photoshop. “Beli […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

FOTO-Aktori që bëri histori në kinematografi/ Zbuloni 12 fakte interesante rreth Joaquin Phoenix

Publikuar

-

Nga

Bërja e një filmi kërkon një ekuipazh të kualifikuar, të paktën një duzinë njerëzish të përbërë nga një drejtor dhe një ekip prodhimi. Janë ato që i bëjnë tregimet prekëse ,një realitet në ekran. Sidoqoftë, ka disa filma në të cilët puna e aktorëve kryesorë spikatet në atë mënyrë që duket se suksesi i filmit […]

LEXO TE PLOTE