Connect with Us

Yjet e famshme botërore që kopjuan njëra-tjetrën pa e ditur/ 7 veshjet më ikonike të modës

Showbizz

Yjet e famshme botërore që kopjuan njëra-tjetrën pa e ditur/ 7 veshjet më ikonike të modës

Publikuar

-

Është një fakt i padiskutueshëm që personazhe të famshëm marrin pjesë në shumë ngjarje. Nga ceremonitë e ndarjes së çmimeve deri tek premierat e filmit, intervistat, ngjarjet e modës dhe festat, gjithmonë ka një vend për të shkëlqyer…

2 gjëra janë të sigurta.

-Nga këto do të dalë gjithnjë një personazh i famshëm për të cilin do të flitet dhe do të klasifikohet si një nga ikonat e modës.

-Ekziston patjetër mundësia që një tjetër personazh të veshë të njëjtën veshje në një event tjetër.

Nga fustani Versace me të cilin  Jennifer Lopez shkëlqeu duke kaluar në vend të dytë me Geri Halliwell që më pas ndiqet nga Veronica Webb dhe Elizabeth Hurley, këto janë 7 rastet ku yjet u veshën njësoj me një personazh tjetër të famshëm.

Fustani Versace i Jennifer Lopez

Paraqitja e Jennifer Lopez me fustanin e Versace bëri shumë bujë në media dhe u cilësua si nja nga veshjet më ikonike të modës. Porn ë fakt të njëjtin fustan e ka veshur këngëtarja e grupit Spice Girl një muaj para Jennifer Lopez.

Fustani i Elizabeth Hurley

Kur mendoni për emrin L Liz Hurley ’, ju mendoni për këtë veshje të Versace. Por a e dini se i njëti fustan ishte veshur edhe nga modelja Veronica Webb në 1994?

Kate Middleton

Kate Middleton ka veshur dy herë këtë fustan të Jenny Packham. Por a e dini që të njëjtin fustan ka veshur dhe Princesha Alexandra e Luksemburgut?

Carrie Bradshaw’s Vivienne Westwood

Sa i përket filmit ikonik, shkon, fustani i fildishi i fildishi i Carrie Bradshaë, Vivienne Westwood, është në krye. Këngëtarja Nicola Roberts e veshi (megjithëse, një version më i shkurtër) në 2009.

Meghan Markle

Meghan Markle pushtoi mediat kur u shfaq e veshur me këtë fustan gjatë një eventi të rëndësishëm. Jennifer Garner veshi të njëjtin fustan , tre muaj më vonë.

Jennifer Lopez

Jennifer Lopez dhe Luciana Pedraza u shfaqën të veshura njësoj në një nga mbrëmjet për çmimet Oskar. E vetmja gjë që ndryshonte ishte ngjyra dhe personazhi.

Xhaketë në formë zemre e Rihanna-s

Kjo xhaketë në formë zemre nga Saint Laurent ishte një nga momentet më të përfolura të Rihannës. Por një tjetër personazh që veshi këtë xhaketë ishte dhe modelja Kendall Jenner./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Një princeshë në karantinë”/ Françeska Jaçe ngre temperaturat me videon e nxehtë

Publikuar

-

Nga

Modelja e njohur Françeska Jaçe ka tërbuar Instagramin teksa ka publikuar një video shumë të nxehtë.  Me veshje intime dhe qëndrim mjaft seksi, Franceska ka lënë të gjithë fansat e saj gojëhapur. “Një princeshë në karantinë”, shkruan ajo krahas videos. Menjëherë rrjeti është mbushur plot komente komplimentuese drejt saj.Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Me bikini të kuqe flakë/ Zaimina Vasjari “tërbon” ndjekësit

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja Zaimina Vasjari është një nga vajazt më seksi të shoëbizit shqiptar. Ajo di të rrëmbejë vëmendjen e të gjithë ndjekësve të saj me fotot e nxehta që publikon shpesh në rrjetet sociale. Së fundi Zaimina ka vendosur të vijë me një pozë ‘të nxehtë’, veshur me bikini të kuqe. Duke nxjerr në pah hiret […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Rita Ora provokon ndjekësit/ Publikon fotot me bikini nga karantina

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora tashmë është bërë e parezistueshme në rrjetet sociale.  Rita ka publikuar disa foto ku shihet teksa merr rreze dielli me bikini. Këngëtarja ka treguar dhe një herë linjat e saj perfekte. Pavarësisht se jemi në kohë pandemie Rita ka arritur të kontrrollojë kilet e tepërta dhe këtë e vërtetojnë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: