Connect with Us

“Kërkoju falje burrave të Kosovës”/ Gold Ag kritikon ashpër Delinda Dishën

Showbizz

“Kërkoju falje burrave të Kosovës”/ Gold Ag kritikon ashpër Delinda Dishën

Publikuar

-

Të shtunën e kaluar aktorja Delinda Disha solli në skenë rolin si Shote Galica, nje nga figurat historike në Kosovë.

Mirëpo kjo ka shkaktuar shumë reagime negative në publik pasi Delinda në rolin e saj shprehej: “Ku i kam ata burrat e Kosovës që ndihen vetëm nëpër dasma. Ani çfarë i keni bërë serbit juve, vetëm i keni thurur këngë edhe lavde!”

Kjo frazë i ka inatosur shumë shqiptarët e Kosovës dhe shumë prej tyre kanë shpëthyer në komente negative.

Njëri prej tyre ishte dhe reperi Gold Ag që pas kësaj t’iu kërkojë falje të gjithë burrave të Kosovës pasi gjatë kohës së luftës ata kanë rënë dëshmorë për atdheun dhe ajo nuk mund të shprehet në atë mënyrë edhe pse ishte thjesht një rol.

Pak më parë në një shkrim  në Prive.al e ka quajtur skandaloze dhe një turp këtë rol në emisionin Klanifornia.

Ende nuk ka patur një reagim nga aktorja Delinda Disha për këtë që po ndodh orët e fundit në rrjetet sociale, ndaj presim një reagim nga ajo në vijim.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Prive.al (@prive.al) on

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Përtej fotove seksi dhe formave bombastike/ Demi Rose flet për herë të parë për humbjen e prindërve

Publikuar

-

Nga

Supermodelja Demi Rose humbi babain e saj në fund të 2018 dhe nënën në qershorin e vitit 2019. Në një intervistë për Daily Mail ajo ka treguar se humbja e prindërve të saj brenda 7 muajsh ka qenë shumë e dhimbshme dhe tragjike pë të. Ajo u kujdes për mamanë e saj e cila prej […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Modelja publikon fotot duke ushqyer fëmijën me gji/ Përballet me kritikat e fansave

Publikuar

-

Nga

Modelja e njohur Ashley Graham, disa javë më parë u bë nënë e një djali të cilin e ka quajtur Isaac. Edhe pse nuk ka kaluar shumë kohë nga lindja, Ashley nuk e ka patur aspak kompleks të ndajë me ndjekësit e saj  foto teksa ushqen me gji të birin apo edhe shenjat e lindjes […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Kapen mat/ Kylie Jenner rikthehet me Travis Scott?

Publikuar

-

Nga

Para pak muajsh, miliarderja Kylie Jenner dhe reperi Travis Scott i dhanë fund marrëdhënies së tyre duke u treguar të sinqertë me fansat e tyre. Ndonëse të ndarë, Kylie dhe Travis ruanin marrëdhënia të mira për shkak të vajzës së tyre Stormit. Ditën e djeshme dy ish të dashuruarit  kanë kaluar kohë bashkë vogëlushen e […]

LEXO TE PLOTE