Connect with Us

FOTO-“Nga inati”/ Sherri mes vëllezërve krijon shtëpinë më të hollë në botë

Kuriozitete

FOTO-“Nga inati”/ Sherri mes vëllezërve krijon shtëpinë më të hollë në botë

Publikuar

-

FOTO-“Nga inati”/ Sherri mes vëllezërve krijon shtëpinë më të hollë në botë

Rreth viteve 50′, një sherr mes dy vëllezërve do të bëhej tepër i bujshëm në Beirut, kryeqyteti i Libanit.

Dy vëllezërit nuk po merreshin dot vesh se si do ta ndanin tokën e trashëguar, dhe veç kësaj, ndërtimet e bashkisë ia zvogëluan pronën edhe më shumë.

Kjo bëri që të ndërtohej një shtëpi e cila është katër metra te pika më e gjerë, dhe më pak se një metër te pika më e ngushtë e saj, duke u bërë kështu shtëpia më e hollë në botë.

E quajtur “Nga inati”, shtëpia njihet nga banorët prej shtatë dekadash, dhe kjo u bë nga njëri vella për t’i bllokuar vëllait tjetër pamjen fantastike nga deti, për të cilën ishte bërë një pjesë e sherrit./cna.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

FOTO-Art me natyrën/ Fotografi francez tregon veprat e tij dhe do të mbeteni pa mend

Publikuar

-

Nga

Ai i sheh fytyrat dhe parashikimet e ardhshme në imazhe nga natyra. Yndërrimtar, të zgjuar dhe me një kuptim të thellë pas tyre – këto janë veprat e artistit dixhital nga Parisi, Fabien Barrau . Gjatë ditës ai punon në reklamat për markat kryesore, por natën ai krijon vepra të jashtëzakonshme me ndihmën e dronit […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Vendi dhe koha e duhur/ 12 fotografitë më të bukura të cilat janë kapur “rastësisht”

Publikuar

-

Nga

Nëse ju pëlqen fotografia, atëherë e kuptoni se çfarë duhet për ta bërë atë më të mirën.Disa përpjekje, poza të ndryshme dhe një përzgjedhje e gjatë e pamjes perfekte. Por ka disa njerëz të talentuar që janë të aftë të kapin momentin e duhur dhe secili prej nesh mund të zhytet në botën e tyre […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Nga paragjykimet tek industria e modës/ 8 gjërat që po “zhduken” në botën moderne

Publikuar

-

Nga

Ekzistojnë shumë lloje të diskriminimit në shoqërinë tonë dhe ne nuk jemi në gjendje të ndryshojmë gjithçka menjëherë. Por, disa gjëra kanë ndryshuar, ose të paktën janë në proces të ndryshimit. Njerëzimi gradualisht mund të ndryshojë qëndrimin e tij ndaj personave me aftësi të kufizuara, racës, grave dhe madje mund të bënte ndryshime në industrinë […]

LEXO TE PLOTE