Connect with Us

FOTO-“Nga inati”/ Sherri mes vëllezërve krijon shtëpinë më të hollë në botë

Kuriozitete

FOTO-“Nga inati”/ Sherri mes vëllezërve krijon shtëpinë më të hollë në botë

Publikuar

-

Rreth viteve 50′, një sherr mes dy vëllezërve do të bëhej tepër i bujshëm në Beirut, kryeqyteti i Libanit.

Dy vëllezërit nuk po merreshin dot vesh se si do ta ndanin tokën e trashëguar, dhe veç kësaj, ndërtimet e bashkisë ia zvogëluan pronën edhe më shumë.

Kjo bëri që të ndërtohej një shtëpi e cila është katër metra te pika më e gjerë, dhe më pak se një metër te pika më e ngushtë e saj, duke u bërë kështu shtëpia më e hollë në botë.

E quajtur “Nga inati”, shtëpia njihet nga banorët prej shtatë dekadash, dhe kjo u bë nga njëri vella për t’i bllokuar vëllait tjetër pamjen fantastike nga deti, për të cilën ishte bërë një pjesë e sherrit./cna.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: