Connect with Us

“Turp gazetares, duhet të më kërkoni falje”/ Pas kritikave për “Shote Galicën”, reagon Delinda Disha

Showbizz

“Turp gazetares, duhet të më kërkoni falje”/ Pas kritikave për “Shote Galicën”, reagon Delinda Disha

Publikuar

-

Pas aktrimit të saj në “Klanifornia”, ku aktorja Delinda Disha luajti rolin e Shote Galicës, mori shumë kritika për batutat e saj.

Një ndër batutat e saj që s’u prit aspak mirë ishte kjo:

“Ku i kam ata burrat e Kosovës që ndihen vetëm nëpër dasma. Ani çfarë i keni bërë serbit juve, vetëm i keni thurur këngë edhe lavde!”

Kaq mjaftoi që të gjithë të shpërthenin në komente ,dhe t’i kërkonin Delindës të bëjë falje publike për fyrjen e shqiptarëve të Kosovës që kanë luftuar serbët në luftë.

Por Delinda nuk priti me dhe se fundmi ajo ka reaguar përmes një postimi duke sqaruar se skeçi i saj lidhej me një udhëtim që kishte bërë drejt Krujës ku kishte parë varrin e heroinës në gjendje të mjerueshme.

“Zgjodha nëpërmjet interpretimit të bëj një thirrje për të gjithë politikanët të cilët nuk vënë dorë për heronjtë dhe heroinat ndërkohë ngrenë memoriale për turqit, grekët etj.”, shkruan ndër të tjera Delinda.

Ajo madje publikoi edhe një foto të varrit të Shote Galicës, ndërsa u bën thirrje të gjithëve t’ i kërkojnë falje publikisht “që kërkoi dy pllaka mermer për të restauruar varrin e Shote Galicës”./cna.al

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Plagos, vrit, martohu”/ Jonida Maliqi përballë fotos së Romeos, ja çfarë tha për të

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shumë e dashur për publikun dhe shumë e komentuar për jetën private, Jonida Maliqi ka qenë e ftuar së fundi në emisionin Klanifornia ku është gjendur përballë pyetjeve pikante. Në njërën nga rubrikat, në ekran është shfaqur foto e aktorit Romeo Veshaj, me të cilin Jonida ka qënë në një lidhje por megjithatë këngëtarja […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Lauren Goodger nuk njeh limite/ Tregon gjoksin bombë duke “çmendur” meshkujt

Publikuar

-

Nga

Ylli i televizionit Lauren Goodger është komentuar shumë në mediat e huaja për format e saj bombastike. Shpesh herë ka qenë e kritikuar për operacionet plastike, por Goodger nuk do t’ia dijë se çfarë shkruhet për të dhe së fundi ka çmendur meshkujt me format e saj shpërthyese. Me gjoksin që pothuajse po i  shpërthen, […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Coronavirus “prek” sektorin e modës në Itali/ Giorgio Armani anulon shfaqjen

Publikuar

-

Nga

Përhapja e Coronavirus në Itali ka bërë që një nga ikonat e modës, Giorgio Armani të anulojë shfaqjen e tij. Nëpërmjet një postimi në Instagrami thuhej se për shkak të përhapjes dhe panikut për infektimin nga virusi, ai ka vendosur të anulojë shfaqjen e madhe duke e organizuar atë me dyer të mbyllura në një […]

LEXO TE PLOTE