Connect with Us

“Më shkatërroi shpirtin”/ Si asnjëherë tjetër, Elton John flet për varësinë ndaj drogës dhe mamanë sociopate

Kuriozitete

“Më shkatërroi shpirtin”/ Si asnjëherë tjetër, Elton John flet për varësinë ndaj drogës dhe mamanë sociopate

Publikuar

-

Kantautori dhe këngëtari i njohur britanik, Elton John vec këngëve të tij që njihen në të gjithë botën, njihet edhe për betejën e gjatë me abuzimin me alkoolin,drogën dhe buliminë.

Për vite me radhë ishte shumë e vështirë për të të pranonte se kishte një problem, dhe gjithashtu edhe për faktin se sa shumë e ndihmoi fakti se edhe mikesha e tij e ngushtë Princesha Diana vuante gjithashtu nga bulimia. Që prej asaj kohe ai e pranon veten ashtu siç është.

Së fundmi në një intervistë për “CBS Sunday Morning”, ai është rrëfyer për këtë varësi ndaj drogës dhe ka thënë se i ka shkatërruar shpirtin.

“Edhe pse herën e parë që e provova, më bëri të vjell, doja të bashkohesha kaq shumë dhe të isha pjesë e bandës, sa u ktheva dhe kërkova një tjetër “vizë”. A nuk është cmenduri kjo? Por kjo është të jesh i varur nga droga. Do të doja që mos të merrja kurrë drogë. Por në fund të fundit, u bëra ky njeri që jam sot, Elton John esëll.

Gjithashtu ai theksoi se ishte i lumtur që e ëma nuk i kishte takuar fëmijët që ai ka me David Furnish.

“Ajo nuk e pëlqeu kurrë Davidin. Ajo nuk pëlqente asnjë. Ajo nuk kërkoi asnjëherë t’i takonte fëmijët. Por jam i lumtur që ata nuk e njohën atë, sepse ajo do t’i kritikonte siç më ka kritikuar mua. Ajo ishte sociopatike”,-ka thënë John gjatë intervistës.

Më pas ai tregoi se ishte pajtuar më të ëmën përpara se të ndërronte jetë, por në fakt asgjë nuk kishte ndryshuar në marrëdhënien mes tyre.Për të ai ka shkruar edhe në librin e tij autobiografik “Me” i cili pritet të publikohet më 15 tetor./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: