Connect with Us

VIDEO- Parukieri i pret flokët live në transmetim/ Reagimi i vajzës trondit teleshikuesit

Kuriozitete

VIDEO- Parukieri i pret flokët live në transmetim/ Reagimi i vajzës trondit teleshikuesit

Publikuar

-

Një program televiziv në Turqi i quajtur “Kuaförüm Sensin”, që do të thotë ‘Ti je parukieri im’ , është bërë tepër i njohur pas kësaj videoje që po bën xhiron e rrjetit.

Në këtë program parukierët të cilët janë profesionistë, konkurrojnë me njëri tjetrin për të fituar cmimin e madh.

Stiluesi i një prej vajzave, i quajtur Bilal Ağın, donte që t’ia priste flokët modeles së tij İlayda në mënyrë që të mbështeste një projekt për të ndihmuar të mbijetuarit e kancerit.

Por kur vajza pa se parukieri i kishte prerë rreth 30 cm nga flokët e saj të gjatë, i ranë të fikët në mes të programit.

Ilayda hoqi përparsen dhe u drejtua drejt daljes së studios, dhe ne momentin qe iu afrua një nga anëtaret e stafit, ajo u rrëzua në tokë.

Qëkur u shpërnda në mediat sociale, videoja është parë më shumë se 12 milion herë, ndërsa shumë vajza nga e gjithë bota bashkohen me ‘dhimbjen’ e modeles./CNA.al

 

 

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Vendi dhe koha e duhur/ 12 fotografitë më të bukura të cilat janë kapur “rastësisht”

Publikuar

-

Nga

Nëse ju pëlqen fotografia, atëherë e kuptoni se çfarë duhet për ta bërë atë më të mirën.Disa përpjekje, poza të ndryshme dhe një përzgjedhje e gjatë e pamjes perfekte. Por ka disa njerëz të talentuar që janë të aftë të kapin momentin e duhur dhe secili prej nesh mund të zhytet në botën e tyre […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Nga paragjykimet tek industria e modës/ 8 gjërat që po “zhduken” në botën moderne

Publikuar

-

Nga

Ekzistojnë shumë lloje të diskriminimit në shoqërinë tonë dhe ne nuk jemi në gjendje të ndryshojmë gjithçka menjëherë. Por, disa gjëra kanë ndryshuar, ose të paktën janë në proces të ndryshimit. Njerëzimi gradualisht mund të ndryshojë qëndrimin e tij ndaj personave me aftësi të kufizuara, racës, grave dhe madje mund të bënte ndryshime në industrinë […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

10 fotot që tregojnë se si gjërat kane ndryshuar ne mënyrë drastike në vetëm 20 vite

Publikuar

-

Nga

Eshtë e pamundur të besosh që vetëm 20 vjet më parë askush nuk e dinte se çfarë ishte Google ose Netflix dhe nuk mund të mbante një video 1-minutëshe në një USB. Por koha ka kaluar dhe që atëherë, ne kemi ndryshuar plotësisht rregullat.  Në ditët e sotme, ne marrim gjëra që njerëzit nuk mund […]

LEXO TE PLOTE