Connect with Us

Cila është mosha që përjetoni seksin më të mirë në jetë? Studimet e fundit do t’ju habisin

Kuriozitete

Cila është mosha që përjetoni seksin më të mirë në jetë? Studimet e fundit do t’ju habisin

Publikuar

-

Mendoni se seksi i shkëlqyeshëm përfundon në të njëzetat tuaja? E keni gabim. Sipas studimeve më të fundit, nuk duhet ta humbni shpresën dhe kjo do të thotë se kulmi i kënaqësive tuaja seksuale është në rritje me moshën tuaj.

Mosha 20-vjeçare, është për vitet e seksit vetëm për një natë, seksit me miq dhe dashurive të para të vërteta.

Por sipas “Happify”, gratë përjetojnë seksin më të mirë të jetës pasi mbushin 40 vjeç, dhe specifikisht në moshën 46 vjeçare.  2600 gra kanë treguar për përvojat e tyre për orgazmën, ndjenjat e joshjes dhe sa e shijojnë seksin.

Përgjigjet e tyre janë analizuar në bazë të moshës duke i ndarë vajzat e reja në tre kategori: (nën 23 vjeç), (23-35 vjeç) dhe (mbi 40 vjeç). 6 nga 10 gra të grupmoshës mbi 40 vjeç raportuan se kanë orgazma më të mira dhe më të shpeshta dhe se kanë pasur seks të mahnitshëm përgjatë 4 javëve të fundit, krahasuar me 76% të grupmoshës së dytë dhe vetëm 56% e vajzave të reja që kanë deklaruar të njëjtën gjë.

“Happify” raporton se mesatarisht, njerëzit duhet të presin rreth 13 vite për të humbur virgjërinë e tyre, përpara se të përjetonin seksin më të mirë në jetën e tyre.

Por lajmi i mirë është ky: Përvec moshës, gjysma e çifteve thanë se seksi më i mirë i jetës, ishte me partnerin e tyre aktual . Kështu që zgjidhni me kujdes , veçanërisht kur arrini moshën e shumëpritur, atë 46 vjecare./CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Fëmija gjeni që po mahnit botën/ Universitet më prestigjoze në garë për 9 vjeçarin

Publikuar

-

Nga

Një djalë 9-vjeçar nga Belgjika, Laurent Simons, është vendosur të bëhet i diplomuari më i ri në botë në fund të vitit 2019, duke shkaktuar një konkurs midis universiteteve më të larta në botë për të regjistruar djalin e ri si një nga studentët e tyre. Sipas raportimeve, Laurent ka një IQ prej 145 dhe […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Këto 6 pyetje do t’ju ndihmojnë të kuptoni se çfarë dëshiron në të vërtetë shpirti juaj

Publikuar

-

Nga

1.Cfarë ju bën të lumtur? Kjo është një pyetje e bukur e thjeshtë, megjithëse ndonjëherë është e vështirë të përgjigjesh. Cfarë ju bën vërtet të lumtur? Për shembull, a ju bën të lumtur puna juaj e tanishme? Apo është thjesht një mjet për të fituar para? 2.Cfarë doni të bëni? A ka ndonjë gjë që […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ankth dhe vetëvlerësim i ulët/ 8 shenja që ju bëjnë të kuptoni nëse jeni rritur në një familje toksike

Publikuar

-

Nga

Ankthi i fshehur, emocione të vërteta dhe vetëvlerësim të ulët – për fat të keq, disa prindër arrijnë t’i kalojnë të gjitha këto cilësi negative për fëmijët e tyre. Egoizmi dhe indiferenca e tyre ndaj ndjenjave të fëmijëve të tyre ndikojnë shumë në fëmijërinë e tyre. Si rezultat, fëmijët fillojnë të kritikojnë veten, ndjehen të pafuqishëm […]

LEXO TE PLOTE