Connect with Us

Cila është mosha që përjetoni seksin më të mirë në jetë? Studimet e fundit do t’ju habisin

Kuriozitete

Cila është mosha që përjetoni seksin më të mirë në jetë? Studimet e fundit do t’ju habisin

Publikuar

-

Mendoni se seksi i shkëlqyeshëm përfundon në të njëzetat tuaja? E keni gabim. Sipas studimeve më të fundit, nuk duhet ta humbni shpresën dhe kjo do të thotë se kulmi i kënaqësive tuaja seksuale është në rritje me moshën tuaj.

Mosha 20-vjeçare, është për vitet e seksit vetëm për një natë, seksit me miq dhe dashurive të para të vërteta.

Por sipas “Happify”, gratë përjetojnë seksin më të mirë të jetës pasi mbushin 40 vjeç, dhe specifikisht në moshën 46 vjeçare.  2600 gra kanë treguar për përvojat e tyre për orgazmën, ndjenjat e joshjes dhe sa e shijojnë seksin.

Përgjigjet e tyre janë analizuar në bazë të moshës duke i ndarë vajzat e reja në tre kategori: (nën 23 vjeç), (23-35 vjeç) dhe (mbi 40 vjeç). 6 nga 10 gra të grupmoshës mbi 40 vjeç raportuan se kanë orgazma më të mira dhe më të shpeshta dhe se kanë pasur seks të mahnitshëm përgjatë 4 javëve të fundit, krahasuar me 76% të grupmoshës së dytë dhe vetëm 56% e vajzave të reja që kanë deklaruar të njëjtën gjë.

“Happify” raporton se mesatarisht, njerëzit duhet të presin rreth 13 vite për të humbur virgjërinë e tyre, përpara se të përjetonin seksin më të mirë në jetën e tyre.

Por lajmi i mirë është ky: Përvec moshës, gjysma e çifteve thanë se seksi më i mirë i jetës, ishte me partnerin e tyre aktual . Kështu që zgjidhni me kujdes , veçanërisht kur arrini moshën e shumëpritur, atë 46 vjecare./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Takimi me shpirtin binjak/ Kjo është mosha kur do të njihni dashurinë e jetës tuaj sipas astrologjisë

Publikuar

-

Nga

Dashi Dashi do ta takojë shoqen e tij të shpirtit rreth moshës 25 vjeç; një kohë kur ajo është e pjekur dhe po përpiqet të kuptojë veten. Kjo është gjithashtu një kohë thelbësore për shoqen e tij për ta parë saktësisht ashtu siç është. Demi Demi do ta takojë shoqen e tij të shpirtit ne […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Coronavirus/ Yjet e YouTube nxisin ndjekësit të qëndrojnë në shtëpi

Publikuar

-

Nga

Më shumë se 100 personazhe te njohur në YouTube kanë regjistruar një video mesazh duke u bërë thirrje fansave të tyre të “qëndrojnë në shtëpi” gjatë shpërthimit të koronavirusit. Videoja është prezantuar nga humoristi i njohur në internet si KSI, JJ Olatunji i cili ka më shumë se 21 milion ndjekës në platformën e videoklipit. […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Shkencëtarët bëjnë zbulimin e madh/ Meteoritët tregojnë se uji Martian vinte nga burime të ndryshme

Publikuar

-

Nga

Një nga misteret më të mëdha në mbledhjen e historisë së së kaluarës së Marsit është një pyetje kryesore: Nga erdhi uji? Studiuesit mund të kenë gjetur një të dhënë të madhe në feta të vockla nga meteoritët Martian që ranë në Tokë, sipas një studimi të ri. Marsi ka të ngjarë një planet i […]

LEXO TE PLOTE