Connect with Us

E braktisin edhe mjekët/ Me 44 fëmijë, njihuni me gruan e cila nuk do të ndalet së linduri

Kuriozitete

E braktisin edhe mjekët/ Me 44 fëmijë, njihuni me gruan e cila nuk do të ndalet së linduri

Publikuar

-

Rasti më i cuditshëm në botë, këtë herë vjen nga Uganda ku një grua e quajtur Mariam Nabatanzi edhe pse 40 vjeç ka lindur 44 fëmijë dhe nuk dëshiron të ndalet.

Sipas mjekëve ajo mund të quhet gruaja më pjellore në botë, dhe kanë thënë se nuk merren më me këtë femër per shkak se ia kanë ndaluar në mënyrë kategorike të lindë fëmijë të tjerë, pasi zbuluan se babai i saj kishte pasur 45 fëmijë me gra të ndryshme.

Miriam ka lindur 4 herë binjakë, pesë herë trinjakë dhe pesë herë katërnjakë. Vendasit e quajnë atë gruan më fertile në botë. 40 vjeçarja ka mbetur e vetme në rritjen e 44 fëmijëve pasi burri e la disa vite më parë. Tashmë që është vejushë, ajo punon si rrobaqepëse, parukiere dhe korr bar, për të siguruar ushqimin e fëmijëve.

Ajo thotë se:

“Përgjithësisht jam munduar t’i edukoj. E kam ëndërr që fëmijët e mi të shkojnë në shkollë. Duhet të bëj çdo gjë që ata të shkollohen.Nuk mund të them se më bezdisin, sepse janë fëmijët e mi. As nuk kam në plan t’i braktis pasi të gjithë janë fëmijët e mi”.

Ndërsa gjinekologu Dr Chales Kiggundu tregon:

Disa gra kanë 10-12 vezë potencialisht të pllenueshme çdo muaj. Disa të tjera kanë shumë më shumë, ndaj edhe mundësitë për të ngjizur fëmijë janë më të larta”./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Nuk e tregojnë kurrë fytyrën e vërtetë/ Shenjat më të pabesa të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Virgjëresha Njerëzit që i përkasin kësaj shenje janë miq shumë të mirë por edhe mashtrues në dashuri. Si partner i tyre ti mendon se di gjithçka që ndodh në mendjen e tyre porn ë të vërtetë nuk di dhe nuk do ta dish kurrë. Virgjëresha do të bëjë atë që ata kanë nevojë të bëjnë […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

E fiksuar pas udhëtimeve/ Burri i bën dhuratën e pabesueshme gruas së tij

Publikuar

-

Nga

Një burrë nga Abuja në Nigeri ka ndërtuar një shtëpi në formë avioni për gruan dhe 6 fëmijët e tij pasi ishin tyë fiksuar pas udhëtimeve. BBC ka raportuar se ndërtimi ka filluar që në vitin 1999 dhe vijon ende. Shtëpia përmban dhoma për mysafirë, pishinë, kopësht si dhe një parking gjigant për makinat. Jammal […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Kërkonte të dashur për udhëtimin në Hënë/ Miliarderi merr 20 mijë kërkesa nga vajzat

Publikuar

-

Nga

Disa ditë më parë, miliarderi japonez Yusaku Maezaëa deklaroi se kërkonte një të dashur për ushëtimin e tij në Hënë në vitin 2023. Ai hapi një aplikacion online ku secila prej vajzave që dëshironte të njihej me miliarderin kishin mundësi t’i dërgonin kërkesën. Ky aplikacion dhe kërkesa e miliarderit janë të vlefshme deri më datë […]

LEXO TE PLOTE