Connect with Us

E braktisin edhe mjekët/ Me 44 fëmijë, njihuni me gruan e cila nuk do të ndalet së linduri

Kuriozitete

E braktisin edhe mjekët/ Me 44 fëmijë, njihuni me gruan e cila nuk do të ndalet së linduri

Publikuar

-

Rasti më i cuditshëm në botë, këtë herë vjen nga Uganda ku një grua e quajtur Mariam Nabatanzi edhe pse 40 vjeç ka lindur 44 fëmijë dhe nuk dëshiron të ndalet.

Sipas mjekëve ajo mund të quhet gruaja më pjellore në botë, dhe kanë thënë se nuk merren më me këtë femër per shkak se ia kanë ndaluar në mënyrë kategorike të lindë fëmijë të tjerë, pasi zbuluan se babai i saj kishte pasur 45 fëmijë me gra të ndryshme.

Miriam ka lindur 4 herë binjakë, pesë herë trinjakë dhe pesë herë katërnjakë. Vendasit e quajnë atë gruan më fertile në botë. 40 vjeçarja ka mbetur e vetme në rritjen e 44 fëmijëve pasi burri e la disa vite më parë. Tashmë që është vejushë, ajo punon si rrobaqepëse, parukiere dhe korr bar, për të siguruar ushqimin e fëmijëve.

Ajo thotë se:

“Përgjithësisht jam munduar t’i edukoj. E kam ëndërr që fëmijët e mi të shkojnë në shkollë. Duhet të bëj çdo gjë që ata të shkollohen.Nuk mund të them se më bezdisin, sepse janë fëmijët e mi. As nuk kam në plan t’i braktis pasi të gjithë janë fëmijët e mi”.

Ndërsa gjinekologu Dr Chales Kiggundu tregon:

Disa gra kanë 10-12 vezë potencialisht të pllenueshme çdo muaj. Disa të tjera kanë shumë më shumë, ndaj edhe mundësitë për të ngjizur fëmijë janë më të larta”./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: