Connect with Us

FOTO- Pamjet më prekëse në botë/ Babai autik nuk përmbahet dot nga gëzimi, ja çfarë ka ndodhur në dasmën e vajzës

Kuriozitete

FOTO- Pamjet më prekëse në botë/ Babai autik nuk përmbahet dot nga gëzimi, ja çfarë ka ndodhur në dasmën e vajzës

Publikuar

-

FOTO- Pamjet më prekëse në botë/ Babai autik nuk përmbahet dot nga gëzimi, ja çfarë ka ndodhur në dasmën e vajzës

Dita më prekëse por edhe më e gëzuar për baballarët, është dita kur martojnë vajzën e tyre dhe momenti kur kërcejnë në dasëm, dhe preken kur mendojnë se vajza e tyre është rritur dhe është e lumtur me partnerin e saj të jetës.

Një moment si ky e përjetoi edhe një familje nga Brighton, Angli.

Babai i Hayley Elliott, Martin ishte gjithnjë “ndryshe” nga të tjerët, deri në momentin që ajo zbuloi se ai,u diagnostikua me autizëm, pesë vite më parë.

Para kësaj diagnoze, Martin ishte diagnostifikuar gabimisht me skizofreni, gjë që do të thotë se nuk merrte ndihmën e nevojshme për shumicën e jetës së tij.

Pavarësisht se është një person i kujdesshëm dhe zemërgjerë, Martini më parë ka patur probleme të tregojë ndjenjat e tij, të tregojë anën e tij emocionale.Hayley rrallë e kishte parë të atin të shprehte një emocion të tillë.

Por fotografi i dasmës së Hayleyt arriti të kapte një foto bardh e zi, e cila ka bërë tashmë xhiron e rrjetit, ku ata shfaqen para vallëzimit të babait me vajze, ku ai duket se perlotet nga gezimi.

Hayley ndau këtë foto në Facebook, e cila u shpërnda shpejt nga mijëra njerëz dhe ajo mbeti e “befasuar” nga fakti se sa gjerësisht kishte ndikuar fotoja tek njerëzit.

Për më tepër ndiqni fotogalerinë më sipër./CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Këto 6 pyetje do t’ju ndihmojnë të kuptoni se çfarë dëshiron në të vërtetë shpirti juaj

Publikuar

-

Nga

1.Cfarë ju bën të lumtur? Kjo është një pyetje e bukur e thjeshtë, megjithëse ndonjëherë është e vështirë të përgjigjesh. Cfarë ju bën vërtet të lumtur? Për shembull, a ju bën të lumtur puna juaj e tanishme? Apo është thjesht një mjet për të fituar para? 2.Cfarë doni të bëni? A ka ndonjë gjë që […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ankth dhe vetëvlerësim i ulët/ 8 shenja që ju bëjnë të kuptoni nëse jeni rritur në një familje toksike

Publikuar

-

Nga

Ankthi i fshehur, emocione të vërteta dhe vetëvlerësim të ulët – për fat të keq, disa prindër arrijnë t’i kalojnë të gjitha këto cilësi negative për fëmijët e tyre. Egoizmi dhe indiferenca e tyre ndaj ndjenjave të fëmijëve të tyre ndikojnë shumë në fëmijërinë e tyre. Si rezultat, fëmijët fillojnë të kritikojnë veten, ndjehen të pafuqishëm […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Foto-Çfarë nënkuptojnë në të vërtetë emrat dhe logot e markave të famshme botërore

Publikuar

-

Nga

A e dini se cfarë do të thonë shkronjat në emrin IKEA? Apo çfarë e frymëzoi krijuesin e logos Android? “Bright Side” ju sugjeron të hidhni një vështrim në historinë e markave me famë botërore dhe të zbuloni se çfarë ndikoi në krijimin e logove dhe emrave të rëndësishëm. Pepsi Sipas Davis Bradham, krijuesi i […]

LEXO TE PLOTE