Connect with Us

7 gjërat që mund të ndodhin kur nuk kryeni marrëdhënie intime

Life Style

7 gjërat që mund të ndodhin kur nuk kryeni marrëdhënie intime

Publikuar

-

7 gjërat që mund të ndodhin kur nuk kryeni marrëdhënie intime

Të bësh dashuri është argëtuese, të ngre humorin, tonifikon muskujt, hap poret e lëkurës  me pak fjalë të rinon dhe të ndihmon të qëndrosh në formë. Po çfarë ndodh kur një person nuk kryen marrëdhënie për një kohë të gjatë?

Kur ka një thyerje në çift, një kohë të gjatë që je single ose nuk frekuentohesh me askënd, puna, një udhetim pune apo qejfi që të detyron të qëndrosh larg partenerit për një kohë të gjatë një sëmundje etj :ka shumë arsye që jeta seksuale mund të pësojë një bllokim.

Problemi nuk është të mos bësh seks po mënyra se si kjo mund të ndikojë të shëndeti. Po sepse ka një efekt domino, thatësira në çarçafët tuaj mund të ndikojë në gjendjen tuaj shëndetsore në shumë mënyra si të mira dhe të këqija.

Ja 7 probleme shëndetsore që mund të keni të sugjeruara dhe nga faqja e ëebit prevention nëse nuk bëni seks për një kohë të gjatë. Të bërit dashuri nuk është vetëm argëtuese por dhe të kursen shumë vizita te doktori.

1-Mund të ndjeheni më të shqetësuar ose të stresuar

2-Ju mund të bëheni më të ndjeshëm ndaj ftohjes

3-Mund të shfaqen pasiguritë në lidhje me marrëdhënien tuaj

4-Keni vështirësi në zgjimin nga gjumi

5-Muret e tua vaginale mund të hollohen

6-Rritet rreziku i kancerit të prostatës

7-Rrugët e traktit urinar mund të bëhen më pak të zakonshme

Për më tepër shihni galerinë e mësipërme/ CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Lëkurë e pastër dhe vezulluese/ 5 këshillat që duhet të ndiqni për një jetë të shëndetshme

Publikuar

-

Nga

Omega-3 ndihmon në luftimin e akneve Omega-3 janë acide yndyrore thelbësore që konsiderohen të shëndetshme për organizmin tonë në përgjithësi. Përfitimet e tyre të mundshme përfshijnë rritjen e shëndetit të trurit dhe zemrës, por ajo që ne duam të përqendrohemi tani janë përfitimet e omega-3 në lëkurën tuaj. Gjëja kryesore që ata mund të ndihmojnë […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Bindës dhe shumë të zgjuar/ Shenjat e horoskopit që dinë të luajnë më së miri rolin e prokurorit

Publikuar

-

Nga

Luani Njerëzit që i përkasin shenjës së Luanit dinë të bëjnë shumë mirë rolin e prokurorit shkëlqyeshëm për shkak të aftësive të tyre fantastike të njerëzve. Kur punoni në sistemin juridik, ju punoni me njerëz – firma juaj, klienti juaj, mbrojtësi kundërshtar dhe të gjithë në sallën e gjyqit. Juristët punojnë në emër të njerëzve […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

E thonë psikologët: 7 arsyet pse të mbash shok ish të dashurin është një ide e keqe

Publikuar

-

Nga

Nëse keni dyshime nëse duhet të qëndroni miq me ish-in tuaj, ky studim , i udhëhequr nga psikologë, do t’ju ndihmojë të kuptoni më mirë pse nuk është një ide e tillë e mirë të qëndroni miq me një ish. Bright Side iu ndihmon të kuptoni më mirë dobësitë e të mbeturit shok me ish-partnerin […]

LEXO TE PLOTE