Connect with Us

7 gjërat që mund të ndodhin kur nuk kryeni marrëdhënie intime

Life Style

7 gjërat që mund të ndodhin kur nuk kryeni marrëdhënie intime

Publikuar

-

Të bësh dashuri është argëtuese, të ngre humorin, tonifikon muskujt, hap poret e lëkurës  me pak fjalë të rinon dhe të ndihmon të qëndrosh në formë. Po çfarë ndodh kur një person nuk kryen marrëdhënie për një kohë të gjatë?

Kur ka një thyerje në çift, një kohë të gjatë që je single ose nuk frekuentohesh me askënd, puna, një udhetim pune apo qejfi që të detyron të qëndrosh larg partenerit për një kohë të gjatë një sëmundje etj :ka shumë arsye që jeta seksuale mund të pësojë një bllokim.

Problemi nuk është të mos bësh seks po mënyra se si kjo mund të ndikojë të shëndeti. Po sepse ka një efekt domino, thatësira në çarçafët tuaj mund të ndikojë në gjendjen tuaj shëndetsore në shumë mënyra si të mira dhe të këqija.

Ja 7 probleme shëndetsore që mund të keni të sugjeruara dhe nga faqja e ëebit prevention nëse nuk bëni seks për një kohë të gjatë. Të bërit dashuri nuk është vetëm argëtuese por dhe të kursen shumë vizita te doktori.

1-Mund të ndjeheni më të shqetësuar ose të stresuar

2-Ju mund të bëheni më të ndjeshëm ndaj ftohjes

3-Mund të shfaqen pasiguritë në lidhje me marrëdhënien tuaj

4-Keni vështirësi në zgjimin nga gjumi

5-Muret e tua vaginale mund të hollohen

6-Rritet rreziku i kancerit të prostatës

7-Rrugët e traktit urinar mund të bëhen më pak të zakonshme

Për më tepër shihni galerinë e mësipërme/ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: