Connect with Us

E marrin humbjen shumë seriozisht/ Zbuloni 4 shenjat e horoskopit që nuk e durojnë dot humbjen

Life Style

E marrin humbjen shumë seriozisht/ Zbuloni 4 shenjat e horoskopit që nuk e durojnë dot humbjen

Publikuar

-

Dashi

Dashi është jashtëzakonisht konkurrues dhe të thuash që ata duan të fitojnë është një nënvlerësim. Ata duhet të fitojnë. Ata nuk duhet vetëm të bëjnë mirë, ata duhet të jenë më të mirët.Nuk kanë gjë tjetër në mendje veçse të kenë sukses në jetë. Ruajtja e pushteti është e rëndësishme. Nuk do t’i shohësh kurrë këta persona me duart të kryqëzuara që pranojnë disfatën.

Bricjapi

Nëse një bashkëpunëtor lavdërohet për diçka që bëri Bricjapi ose një nga kolegët e Bricjapit përfundon një projekt para Bricjapit, ata nuk janë të lumtur. Ata madje mund të drejtohen për t’i dhënë fituesit trajtimin e heshtur.Problemi themelor është se Bricjapi shpesh harxhon shumë kohë duke e krahasuar veten me njerëzit e tjerë.Për bricjapët është e pamundur të humbasësh, duhet të fitojnë në çdo moment. Janë të motivuar dhe nuk pranojnë kurrë një përgjigje negative.

Luani

Çfarë fitojnë fituesit më shumë sesa humbësit? Epo në rastin e Luanit, është vëmendja. Luani kërkon vëmendjen më të madhe, prandaj Luani duhet të fitojë. Pjesën më të madhe të kohës, gjërat që Leo dëshiron të fitojë janë të mëdha, siç janë zgjedhjet ose Academy Awards.Kapen fort mbas fronit pavarësisht asaj që duhet të bëjnë për ta arritur. Nuk i kalojnë dot poshtë dështimet e tyre sepse ndiejnë që kanë ardhur në këtë botë për të bërë maksimumin me idetë e tyre brilante.

Gaforrja

Gaforret e marrin humbjen ose fitoren shumë seriozisht. Ata mburren, ata e hedhin atë në fytyrat e lojtarit tjetër, dhe e rrisin atë vazhdimisht në të ardhmen. Kur ata humbasin, Gaforret veprojnë shumë më të qetë dhe në dukje harrojnë shpejt humbjen.Mendja juaj nuk është e përgatitur për një dështim, pasi jeni gati të ktheni përmbys botën për të arritur suksesin që dëshironi. Të lindurit nën shenjën e Gaforres shpresojnë të arrijnë rezultate maksimale dhe në rastet kur situatat ndryshojnë, ndodh një kaos mendor nga i cili gaforret mezi dalin./CNA.al

 

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: