Connect with Us

Jeta në çift/ Pse është e vështirë që një marrëdhënie të zgjasë për të gjithë jetën?

Life Style

Jeta në çift/ Pse është e vështirë që një marrëdhënie të zgjasë për të gjithë jetën?

Publikuar

-

Jeta në çift/ Pse është e vështirë që një marrëdhënie të zgjasë për të gjithë jetën?

Nga historitë personale të njerëzve që na rrethojnë dëgjojmë shpesh herë për ndarjet. një nga asryet më të shumta  është tradhtia dhe një faktor tjetër është mospërputhja.

Më poshtë keni përgjigjen për dy pyetjet që zakonisht i bëjnë çiftet në prag të ndarjes ose pas.

Cilat janë gabimet më të zakonshme që shpesh bëjnë një marrëdhënie në çift të rrënohet?

-Të lexosh krizën jo një sinjal i evolucionit  të një jete në dy, por si fundi i vetë historisë së dashuris

– Të menduarit se marrëdhënia në kohë nuk duhet të ndryshojë, të mashtrosh veten se ju duhet t;i korrespondoni një çifti ideal dhe të kërkoni ta arrini atë në vend që t’i jepni vetes mundësinë për të zbuluar një mënyrë se si ta jetoni marrëdhënien tuaj,

-Duke mos harxhuar energjinë në kujdesin e lidhjes tuaj, duke e marrë atë si të mirëqenë.

Pse sot është më e vështirë të bësh të zgjasë një lidhje për gjithë jetën?

Nuk mendoj që sot është më e vështirë të duhesh përgjithmonë por kultura dhe ligji e kanë legjitimuar faktin që çiftet mund të ndahen. Ndërsa në të shkuarën shumë çifte përpiqeshin të qëndronin bashkë së pari sepse ndarja nuk ishte e mundur as ligjërisht pastaj sepse kjo ishte një zgjedhje e cila “dënohej” nga kultura e asaj kohe. Nëse është pozitive që sot mund të zgjidhen mardhënie të tilla në të njëjtën kohë ndarja është bërë në shumë raste e vetmja zgjidhej për krizat në çift.

Për më tepër shihni galerinë  e mësipërme/ CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fashion

Veshjet që do t’iu duhen patjetër këtë dimër/ Nuk duhet t’i mungojnë gardërobës tuaj

Publikuar

-

Nga

Moti i ftohtë ka mbërritur zyrtarisht tani që temperaturat janë ulur! Vjeshta po i lë dalëngadalë vend dimrit dhe tashmë është koha të mendojmë për ato veshje ose aksesorë që janë më në modë këtë sezon. Nëse doni të investoni për të pasur një gardërobë që t’ju plotësojë nevojat këtë periudhë, ne e kemi një […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Çfarë ndodh kur Ujori dhe Demi bëhen bashkë/ Ja arsyeja pse këty dy shenja janë çifti perfekt

Publikuar

-

Nga

Demi (shenja e Tokës) është i njohur si një nga shenjat më punëtore dhe shumë motivuese. Ujori (shenja e Ujit) është një nga yjet krijuese. Ujori e gjen origjinalitetin shumë tërheqës, dhe ato janë gjithashtu tifozë të mëdhenj të makinës ambicioze dhe mentaliteteve të palodhur. Tërheqja është shumë e vërtetë. Prandaj, pse Ujori ‘tërhiqet kaq […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

6 gabimet më të mëdha që bëjnë gratë kur janë në një marrëdhënie/ Lexojini me vëmendje

Publikuar

-

Nga

Nuk ia dinë vlerën vetes: Ky gabim bëhet kryesisht nga gratë që janë më pak dominuese dhe më shumë drejt anës së nënshtrimit. Ne të gjithë e dimë se ekziston një nivel i caktuar respekti që duhet të ruajmë për veten tonë, që niveli i respektit është i rëndësishëm për të ruajtur sepse i mban […]

LEXO TE PLOTE