Connect with Us

Jeta në çift/ Pse është e vështirë që një marrëdhënie të zgjasë për të gjithë jetën?

Life Style

Jeta në çift/ Pse është e vështirë që një marrëdhënie të zgjasë për të gjithë jetën?

Publikuar

-

Nga historitë personale të njerëzve që na rrethojnë dëgjojmë shpesh herë për ndarjet. një nga asryet më të shumta  është tradhtia dhe një faktor tjetër është mospërputhja.

Më poshtë keni përgjigjen për dy pyetjet që zakonisht i bëjnë çiftet në prag të ndarjes ose pas.

Cilat janë gabimet më të zakonshme që shpesh bëjnë një marrëdhënie në çift të rrënohet?

-Të lexosh krizën jo një sinjal i evolucionit  të një jete në dy, por si fundi i vetë historisë së dashuris

– Të menduarit se marrëdhënia në kohë nuk duhet të ndryshojë, të mashtrosh veten se ju duhet t;i korrespondoni një çifti ideal dhe të kërkoni ta arrini atë në vend që t’i jepni vetes mundësinë për të zbuluar një mënyrë se si ta jetoni marrëdhënien tuaj,

-Duke mos harxhuar energjinë në kujdesin e lidhjes tuaj, duke e marrë atë si të mirëqenë.

Pse sot është më e vështirë të bësh të zgjasë një lidhje për gjithë jetën?

Nuk mendoj që sot është më e vështirë të duhesh përgjithmonë por kultura dhe ligji e kanë legjitimuar faktin që çiftet mund të ndahen. Ndërsa në të shkuarën shumë çifte përpiqeshin të qëndronin bashkë së pari sepse ndarja nuk ishte e mundur as ligjërisht pastaj sepse kjo ishte një zgjedhje e cila “dënohej” nga kultura e asaj kohe. Nëse është pozitive që sot mund të zgjidhen mardhënie të tilla në të njëjtën kohë ndarja është bërë në shumë raste e vetmja zgjidhej për krizat në çift.

Për më tepër shihni galerinë  e mësipërme/ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: