Connect with Us

Pasi dhuroi 7 milionë dollarë, shpërtheu në lot/ Ja gjesti prekës i ish-basketbollistit Michael Jordan

Kuriozitete

Pasi dhuroi 7 milionë dollarë, shpërtheu në lot/ Ja gjesti prekës i ish-basketbollistit Michael Jordan

Publikuar

-

Michael Jordan, konsiderohet si një ndër ish basketbollistët më të mëdhenj dhe më të talentuar në botë. Rreth dy vite më parë ai dhuroi 7 milionë dollarë nga pasuria e tij, për të ndihmuar komunitetet në nevojë në Charlotte dhe për të ndërtuar një klinikë shëndetësore.

Ky u shpall si donacioni më i madh i ish-basketbollistit amerikan dhe ai ka realizuar ëndrrën e tij ditën e sotme ku ka prerë shiritin e “The Novant Health Michael Jordan Family Medical Clinic”. Michael Jordan i prekur, shpërtheu në lot gjatë ceremonisë dhe më pas u shpreh se:

“Eshtë një gjë tepër emocionuese për mua që të jem i gatshëm t’i kthej komunitetit atë që ai më ka dhënë prej vitesh.Ky veprim vjen nga zemra ime.”

Kjo qendër ka vizituar deri më tani 300 njerëz në nevojë dhe më shumë priten që të vizitohen nga probleme të ndryshme jetesore.

Për më tepër shikoni fotogalerinë e mësipërme./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Shtiren sikur nuk iu intereson asgjë/ Këto shenja të horoskopit janë më të afeksionuara në një marrëdhënie

Publikuar

-

Nga

Ujori Ujori ka tendencën të largohet pasi përfshihet shumë emocionalisht. Ata janë të mirë në maskimin e emocioneve të tyre duke përdorur logjikën.  Ujorët kanë frikë se mos lëndohen, kështu që ata racionalizojnë duke kufizuar sa të prekshëm janë, duke mos kuptuar se kjo ndikon në aftësinë e tyre për t’u lidhur me të tjerët. […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Si të mbroni sytë nga kompjuteri apo telefoni/ 10 këshillat që duhet të keni parasysh

Publikuar

-

Nga

Njerëzit që qëndrojnë shumë kohë para telefonit apo kompjuterit rrezikojnë të kenë probleme serioze me shikimin. Dy orë në ditë para monitorit mund të shtohen seriozisht problemet e shikimit dhe gjysma e orëve që kalohen para kompjuterit në punë ose në shtëpi mund ta kalojnë orarin zyrtar të 8 orëve. Për këtë arsye “American Academy […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Dinë shumë mirë si të mbrohen/ Shenjat e horoskopit që kanë aftësi të përballen me çdo lloj situate

Publikuar

-

Nga

Dashi Dashi e bën mjaft mirë rolin e avokatit mbrojtës sepse kanë aftësi fantastike negociuese. Ekzistojnë shumë raste të zgjidhura jashtë gjykatës, kështu që të pandehurit kanë nevojë për një avokat i cili i di të gjitha këndet dhe mund të bëjë maksimumin për klientin e tyre. Gjithashtu, Dashi është i shkëlqyeshëm në të menduarit […]

LEXO TE PLOTE