Connect with Us

“Tentova të vras veten”/ Zbuloni disa fakte rreth jetës së “Sulltaneshës Hyrrem”

Showbizz

“Tentova të vras veten”/ Zbuloni disa fakte rreth jetës së “Sulltaneshës Hyrrem”

Publikuar

-

E lindur në vitin 1983 në Gjermani, aktorja e njohur turke, Meryem Uzerli, në vitin 2010 u bë tepër e njohur në Shqipëri dhe jo vetëm pas rolit të saj në serialin “Sulltanesha Kosem”, ku ajo luante më së miri rolin e sulltaneshës Hyrrem.

Por edhe pse ajo e ka nisur karrierën si modele, Meryem Uzerli nuk ka ngurruar të mbushë kopertinat e revistave për punën e saj në kinematografi.

Ajo nisi karrierën e saj në kinematografinë gjermane por më pas u  zhvendos në Turqi dhe pas disa serialeve të suksesshëm, ajo u bë një ndër aktoret më të paguara në Turqi, ku sipas mediave turke, vetëm për një episod, Meryem paguhet rreth 50 mijë dollarë.

Pavarësisht sukseseve të saj në botën e artit, Meryem ka kaluar edhe shumë momente tronditëse në jetën e saj. Një prej tyre, i cili bëri shumë bujë në mediat turke,  është edhe braktisja e ish të fejuarit të saj, Can Ates,kur ai kuptoi se aktorja ishte shtatzënë me fëmijën e tyre të parë.

Kjo bëri që ajo të përjetonte periudhën e saj më të errët, ku ka menduar edhe për vetëvrasje dhe në një intervistë ajo ka thënë: “Në Antalja mora një çmim, po atë natë tentova të vras veten. Shkova në dhomën e hotelit, e hodha statujën e çmimit dhe e shkatërrova. Isha çmendur dhe preva damarët, kishte gjak kudo. Doja të hidhesha nga ballkoni sepse vetëm kështu do të shpëtoja. Doja të zhdukesha, e shihja shpëtimin tek vdekja”.

Gjithsesi kjo nuk e ndaloi që të sillte në jetë, vajzën e saj të bukur të cilën e quajti Lara Jernine.

Por Meryem ishte gjithashtu shumë e lodhur nga roli i “Hyrrem” duke treguar se kishte humbur plotësisht veten e saj në këtë film, dhe kjo e bëri që të ndërpriste në mes atë rol aq te dashur nga turqit por edhe nga shqiptarët.

Ajo tha se :“Roli i Huremit më ka lodhur. Kam jetuar tre vjet me këtë karakter dhe kam humbur plotësisht veten time. U bë gjithnjë e më e vështirë. Nuk mund të luaja më, sepse nga një grua e shëndoshur, isha dobësuar tejmase”.

Së fundmi, aktorja është kritikuar shumë për ndërhyrjet e saj kirurgjikale në fytyrë, ku ajo nuk duket më si më parë dhe ka ndryshuar tërësisht.Aktorja ka vendosur të kthehet në normalitet, madje, siç shkruajnë mediat turke, ajo do të jetë në Stamboll për të takuar mjekun i cili do të ndërhyjë për t’ia kthyer fytyrën në gjendje natyrale.

Për më tepër shikoni fotogalerinë e mësipërme./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Një princeshë në karantinë”/ Françeska Jaçe ngre temperaturat me videon e nxehtë

Publikuar

-

Nga

Modelja e njohur Françeska Jaçe ka tërbuar Instagramin teksa ka publikuar një video shumë të nxehtë.  Me veshje intime dhe qëndrim mjaft seksi, Franceska ka lënë të gjithë fansat e saj gojëhapur. “Një princeshë në karantinë”, shkruan ajo krahas videos. Menjëherë rrjeti është mbushur plot komente komplimentuese drejt saj.Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Me bikini të kuqe flakë/ Zaimina Vasjari “tërbon” ndjekësit

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja Zaimina Vasjari është një nga vajazt më seksi të shoëbizit shqiptar. Ajo di të rrëmbejë vëmendjen e të gjithë ndjekësve të saj me fotot e nxehta që publikon shpesh në rrjetet sociale. Së fundi Zaimina ka vendosur të vijë me një pozë ‘të nxehtë’, veshur me bikini të kuqe. Duke nxjerr në pah hiret […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Rita Ora provokon ndjekësit/ Publikon fotot me bikini nga karantina

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora tashmë është bërë e parezistueshme në rrjetet sociale.  Rita ka publikuar disa foto ku shihet teksa merr rreze dielli me bikini. Këngëtarja ka treguar dhe një herë linjat e saj perfekte. Pavarësisht se jemi në kohë pandemie Rita ka arritur të kontrrollojë kilet e tepërta dhe këtë e vërtetojnë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: