Connect with Us

Dashuri me shikim të parë/ 6 karakteristikat fizike që meshkujt pëlqejnë më shumë tek femrat

Kuriozitete

Dashuri me shikim të parë/ 6 karakteristikat fizike që meshkujt pëlqejnë më shumë tek femrat

Publikuar

-

Dashuri me shikim të parë/ 6 karakteristikat fizike që meshkujt pëlqejnë më shumë tek femrat

1-Një zë i lartë

Sipas një studimi, një zë i larte ngjall rininë dhe nënkupton një trup të vogël, femëror, që të dy janë tërheqës për burrat.Toni i zërit, së bashku me mënyrën se si ne shikojmë ndërsa flasim, janë një tjetër nga ato karakteristika që dallohen në sytë e meshkujve. Ka nga ata që kanë shkuar deri aty sa ta quajnë një grua veçanërisht tërheqëse nga mënyra e saj e të folurit, pavarësisht pamjes së saj fizike.

2-Flokë të shëndetshëm

Flokët me shkëlqim , të plotë dhe të gjatë janë shumë tërheqës. Kjo është një shenjë e shëndetit dhe pjellorisë. Natyra njerëzore ka qenë e qartë për këtë karakteristikë fizike të grave. Flokët e shkurtër konsiderohen më pak femëror dhe më pak seksi se flokët e gjatë.

3-Buzët e rrumbullakëta

Kjo e veçantë duket se tërheq vëmendjen e burrave në çdo vend të botës. Buzët veçanërisht ato të plota, me një formë të rrumbullakosur, janë një nga karakteristikat fizike që tërheqin më shumë fantazitë e mashkullit. Një kërkim nga Universiteti i Mançesterit disa vjet më parë i quajti ato një nga detajet më seksi.

4-Sytë dhe mënyra e shikimit

Nuk mund të na mungonte kjo karakteristikë e grave, e njohur gjithashtu si universale. Mbi të gjitha format, së bashku me mënyrën e shikimit dhe vëzhgimit, janë detajet që godasin dhe tërheqin burrat.

5-Veshja e kuqe

Ka një arsye që ngjyra e kuqe shoqërohet me epsh. Shkencëtarët kanë vërtetuar se veshja e kuqe rrit tërheqjen. Një tjetër nga ato karakteristika që jo vetëm që konsiderohen nga burrat, por konsiderohen kudo si një emblemë joshjeje.

6-Pjesa e poshtme e shpinës

Më në fund nuk mund të mungonte kjo veçanti që njihet si tejet seksi. Aq shumë saqë disa kultura mësojnë dhe inkurajojnë kujdesin dhe formën e vitheve si një sinonim i feminitetit./CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Terapia e “Dritës së kuqe”/ Përfitimet e jashtëzakonshme që sjell tek njeriu

Publikuar

-

Nga

Ju mund të keni vënë re një rritje të reklamave të mbytura me dritë të kuqe kohët e fundit në mediat sociale. Ose, mund të keni vënë re personazhe të famshëm që promovojnë këtë dritë të re të modës në llogaritë e tyre në mediat sociale. Po, është tendenca e re dhe e shfaqur në […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Si ta kuptoni që partneri juaj po ju fsheh diçka/ Këto janë shenjat që nuk duhet t’i anashkaloni

Publikuar

-

Nga

Të gjithë kanë sekrete që i mbajnë vetë, por çdo marrëdhënie duhet të bazohet në besim. Ndonjëherë është e vështirë të dihet se ku të vizatoni linjën. Komunikimi i mirë është thelbësor, por nëse partneri juaj dëshiron të fshehë diçka, duhet të dini se kur t’i bëni ata të thonë të vërtetën. Duke qenë të […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Zgjoheni në të njëjtën ore çdo natë?/ Ja cfarë do të thotë kjo për ju dhe mesazhi që do të merrni

Publikuar

-

Nga

A e dini se mund të zbuloni shumë për ato që ndodhin në jetën tuaj, bazuar në orët që zgjoheni rastësisht gjatë natës?  Por a e dini se kjo mund të jetë një formë e komunikimit midis botës mbinatyrore dhe vetvetes? Në fushën e trajtimit mjekësor tradicional kinez, praktikuesit origjinal përdorin meridianë të energjisë në […]

LEXO TE PLOTE