Connect with Us

Dashuri me shikim të parë/ 6 karakteristikat fizike që meshkujt pëlqejnë më shumë tek femrat

Kuriozitete

Dashuri me shikim të parë/ 6 karakteristikat fizike që meshkujt pëlqejnë më shumë tek femrat

Publikuar

-

1-Një zë i lartë

Sipas një studimi, një zë i larte ngjall rininë dhe nënkupton një trup të vogël, femëror, që të dy janë tërheqës për burrat.Toni i zërit, së bashku me mënyrën se si ne shikojmë ndërsa flasim, janë një tjetër nga ato karakteristika që dallohen në sytë e meshkujve. Ka nga ata që kanë shkuar deri aty sa ta quajnë një grua veçanërisht tërheqëse nga mënyra e saj e të folurit, pavarësisht pamjes së saj fizike.

2-Flokë të shëndetshëm

Flokët me shkëlqim , të plotë dhe të gjatë janë shumë tërheqës. Kjo është një shenjë e shëndetit dhe pjellorisë. Natyra njerëzore ka qenë e qartë për këtë karakteristikë fizike të grave. Flokët e shkurtër konsiderohen më pak femëror dhe më pak seksi se flokët e gjatë.

3-Buzët e rrumbullakëta

Kjo e veçantë duket se tërheq vëmendjen e burrave në çdo vend të botës. Buzët veçanërisht ato të plota, me një formë të rrumbullakosur, janë një nga karakteristikat fizike që tërheqin më shumë fantazitë e mashkullit. Një kërkim nga Universiteti i Mançesterit disa vjet më parë i quajti ato një nga detajet më seksi.

4-Sytë dhe mënyra e shikimit

Nuk mund të na mungonte kjo karakteristikë e grave, e njohur gjithashtu si universale. Mbi të gjitha format, së bashku me mënyrën e shikimit dhe vëzhgimit, janë detajet që godasin dhe tërheqin burrat.

5-Veshja e kuqe

Ka një arsye që ngjyra e kuqe shoqërohet me epsh. Shkencëtarët kanë vërtetuar se veshja e kuqe rrit tërheqjen. Një tjetër nga ato karakteristika që jo vetëm që konsiderohen nga burrat, por konsiderohen kudo si një emblemë joshjeje.

6-Pjesa e poshtme e shpinës

Më në fund nuk mund të mungonte kjo veçanti që njihet si tejet seksi. Aq shumë saqë disa kultura mësojnë dhe inkurajojnë kujdesin dhe formën e vitheve si një sinonim i feminitetit./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: