Connect with Us

Fantastikë në shtrat dhe me fantazi/Zbuloni personalitetin tuaj seksual sipas shenjës së horoskopit

Kuriozitete

Fantastikë në shtrat dhe me fantazi/Zbuloni personalitetin tuaj seksual sipas shenjës së horoskopit

Publikuar

-

Dashi

Dashi është shenja klasike e zjarrit që kënaqet në takimet seksuale. Zona e tyre erogjene është pas syve të tyre të errët dhe në tru, dhe kjo është arsyeja pse  lojërat seksuale janë ndezje e madhe për ta . Si Dash ju nuk jeni ndjekës, ju jeni një shenjë e fortë dhe e sigurt në dhomën e gjumit. Ju nuk keni kohë për të luajtur lojëra emocionale dhe kënaqësia seksuale duhet të vijë shpejt te ju se përndryshe mërziteni. Ajo çka ju ndez më shumë? Një masazh koke ose dikush duke luajtur me flokët tuaj.

Demi

Nëse jeni duke u përpjekur të joshni një Dem, filloni nga fytyra dhe punoni në mënyrë të ngadaltë, pasi këto shenja të tokës ndjejnë kënaqësi të madhe kur qafa dhe veshët e tyre puthen ose stimulohen.Një Dem është çuditërisht sensual dhe ju keni nevojë për takimet tuaja seksuale për të qenë më shumë në formë. Duke qenë se nuk i pëlqeni gjërat e rastësishme që mund t’ju zhgënjejnë, për fat të mirë do të prisni partnerin e duhur. Gjendja e përgjithshme duhet të jetë e mirë për  të përjetuar atë seksin e ndjeshëm dhe prekjen, aromën dhe tingujt, që luajnë një rol të madh në jetën tuaj seksuale.Ata janë të prirur të përfshijnë qirinj, pëlhura shumëngjyrëshe, masazhe, ushqime dhe lodra në shtrat.

Binjakët

Seksi me një Binjak nuk është kurrë i merzitshëm, pasi personalitetet e tyre të ndryshme në dhomën e gjumit janë të mbushura me të qeshura dhe plot energji. Nga shpatullat deri te majat e gishtave, është e lehtë të joshni një Binjak.Raporti i përgjithshëm dhe konstant është një pjesë e rëndësishme e përvojës tuaj seksuale dhe të jesh i kënaqur me eksperimentimin është po aq i rëndësishëm për ju. Partneri juaj duhet të jetë në gjendje të argëtohet dhe të dëshirojë të provojë gjëra të reja me ju.

Gaforrja

Përgatituni të ndjeheni vërtet të eksituar gjatë seksit me një Gaforre. Ata janë individë tepër romantikë, të cilët shpesh kërkojnë lidhje të vërtetë me një partner para se të ulin barrierat e tyre, por rezultati ia vlen të presësh. Ata janë natyrshëm njerëz të kujdesshëm dhe të dashur me një ndjenjë të fuqishme epshi që u jep atyre qëndrueshmëri për të shijuar raunde të shumta, prandaj sigurohuni që të përgatiteni kur të hyni në arenat e tyre.Pasi të ndiheni rehat me partnerin, jeni krijues mes çarçafëve  dhe stimulimi oral është pika juaj më e fortë. Gaforret  e dinë se çfarë dëshiron partneri i tyre, gjë që e bën përvojën seksuale tepër të kënaqshme.

Luani

Shenja që pretendon të ketë më së shumti partnerë dhe disa nga sekset më të shpeshta, eshte Luani. Pavarësisht se sa partnerë, ata pëlqejnë të marrin vëmendjen dhe dihet që përfshijnë lojëra pasqyre në bërjen e tyre të dashurisë pasi që ata kënaqen shumë me shfaqjen e tyre. Luanët njihen për të qenit simpatikë dhe e përdorin këtë në avantazhin e tyre kur kërkojnë një partner për në shtrat. Joshja është çelësi dhe loja para seksit është tipari më i rëndësishëm seksual që ju zotëroni. Ajo që ju ndez në shtrat? Ledhatimet në qafë gjithmonë do t’ju bëjnë një bishë në krevat.

Virgjeresha

Mund të duken teknikë dhe të tensionuar, por do të ishte gabim të supozojmë se një udhëtim në dhomën e gjumit të Virgjëreshës do të ndjehet si një seancë studimore. Mendjet e tyre tejet analitike dhe tendencat perfeksioniste i bëjnë ata llojet e partnerëve të cilët nuk do të pushojnë derisa të përfundojë.Masazhet janë çelësi i zgjimit tuaj dhe ju doni të jepni sa më shumë që të merrni edhe më shumë. Virgjëresha pëlqen të bëjë seks  për ta shijuar dhe jo diçka të shpejtë sa për të thënë. Për ju, seksi i sinqertë dhe me shumë dashuri e ndjenjë brenda është emocioni më i madh.

Peshorja

Të përmendura si një nga shenjat për të shijuar më shumë jetën e tyre seksuale, Peshorja ka të bëjë me barazinë dhe pozicionet e dashurisë që i bëjnë të dy pjesëmarrësit të ndjehen mirë, si 69.Një partner që ndez pasionin tënd me flirtim, stimulim mendor dhe të bëjë gjithë lojën përpara seksit me fjalë të zgjedhura do të nxjerrë ‘bishën’ brenda jush. Seksi është më shumë se një akt për një Peshore, kërkon një mjedis seksual që ta stimulojë plotësisht edhe për pjesën tjetër të ditës.

Akrepi

Nëse do të njiheni me një Akrep, ata do të bëjnë seks 24/7. Akrepët sundohen nga Marsi dhe Plutoni, gjë që u jep atyre dëshirën e tyre natyrore të pangopshme, si dhe një epërsi për transformim. Drama dhe eksitimi luajnë një rol të madh në jetën tuaj seksuale, por me emocione të tilla të forta, Akrepi mund edhe të bëhet shumë posesiv seksualisht.

Shigjetari

Shigjetari ka nevojë për spontanitet në jetën seksuale, qoftë single ose në një marrëdhënie afatgjatë. Ju jeni të dashur dhe të vëmendshëm, por keni tendencën për t’u mërzitur shpejt, ndaj dhe partneri juaj më i mirë seksual duhet t’ju mbajë të interesuar duke ndryshuar gjërat midis çarçafëve shpesh në mënyrë që ju të intrigoheni vazhdimisht.

Bricjapi

Ata janë dashnorë eksperimentalë të njohur për një jetë seksuale të pasur dhe të rregullt që çon në orgazëm për shkak të mendjes dhe qëndrueshmërisë së tyre të orientuar drejt qëllimit . Ju mund të dëshironi të qani ,por do ta bëni gjithmonë në privatësi dhe nuk jeni për shfaqje publike të dashurisë, çka do të thotë se edhe çmendurinë që doni në shtrat do ta keni të vështirë ta tregoni publikisht. Nuk duhet shumë për të aktivizuar një Bricjap, por një partner seksual i mirë  duhet të  përshtatet me qëndrueshmërinë tuaj në ndjenja. Këmbët dhe gjunjët tuaj janë pika të ndjeshme për ju.

Ujori

Si një Ujor, njerëzit nuk mendojnë domosdoshmërish për ju si njerëz jashtëzakonisht seksualë, por nëse ata e gërvishtin sipërfaqen, do të zbulojnë sa jeni entuziast në krevat më shumë seç dukeni. Nëse partneri juaj mund t’ju barazojë në një nivel mendor, ata do të zbulojnë se sa imagjinatë mund të keni edhe në marrëdhënien seksuale. Megjithëse preferoni të josheni, partneri juaj seksual nuk duhet të presë që të jeni të nënshtruar ndaj tyre sepse kjo nuk ju pëlqen aspak.

Peshqit

Nëse keni qenë ndonjëherë me një Peshk, ose keni mjaft fat që të jesh me një tani, do ta dini se ata kanë aftësinë e çuditshme të qëndrojnë në mendjen tuaj.Peshqit janë bujarë dhe më të fokusuar në kënaqësinë e partnerit të tyre sesa te vetë ata. Të njohur për tërheqjen e admiruesve, ju jeni sensualë dhe të gjallë në plot kuptimin e fjalës. Ju vlerësoni gjestet romantike dhe teknikat imagjinative nën çarçafë./CNA.al

 

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Impulsivë dhe konkurrues/ Çfarë pret shenja e Dashit nga një marrëdhënie

Publikuar

-

Nga

Nëse jeni duke u takaur apo folur me një Dash atëherë ka disa gjëra që duhet t’i dini rreth kësaj shenje. Ata janë impulsivë dhe konkurrues dhe bëjnë gjithçka për të dalë fitues. Çfarë kërkon Dashi nga një marrëdhënie? Dashi është shenja e parë e horoskopit e cila ka guximin t’i hedhë benzinë zjarrit. Ata […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Njerëz të lumtur, jetë e gjatë/ Vendet me kujdesin më të mirë shëndetësor në botë

Publikuar

-

Nga

Vendet me kujdesin shëndetësor më të mirë në botë janë Singapori, Japonia, Zvicra, Koreja e Jugut dhe Norvegjia. Shikojmë se çfarë renditet tjetër mirë. Singapori është zbuluar si vendi me kujdesin më të mirë shëndetësor në botë sipas Institutit Legatum , një qendër mendimi në Mbretërinë e Bashkuar që synon të heqë njerëzit nga varfëria.Tani […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Prapavija e Mërkurit në astrologji/ Shenjat e horoskopit që preken në dashuri

Publikuar

-

Nga

Kur ndodh prapavija e Mërkurit në vitin 2020? Në vitin 2020, Mërkuri shkon në prapavijë tre herë: 17 Shkurt – 10 Mars (tek Peshqit dhe Ujori) 18 qershor – 12 korrik (në Gaforre dhe Luan) 14 tetor – 3 nëntor (në Peshore dhe Akrep) Por, si ndikon kjo astrologji në horoskopin tuaj të dashurisë? Gjatë […]

LEXO TE PLOTE