Connect with Us

Nuk e humbin kurrë hijeshinë e tyre/ Njihuni me 3 shenjat e horoskopit që bëhen më të bukura me moshën

Kuriozitete

Nuk e humbin kurrë hijeshinë e tyre/ Njihuni me 3 shenjat e horoskopit që bëhen më të bukura me moshën

Publikuar

-

1- Virgjëresha

Një ndër ato pak shenja që bëhen më të bukura ndërsa kalojnë vitet, është shenja e Virgjëreshës. Një shenjë e vëmendshme, e përpiktë, skrupuloze në të gjitha aspektet e jetës së saj, edhe në lidhje me imazhin dhe formën fizike.Kjo formë mendore, e kombinuar me një kuriozitet dhe gjallëri të madhe intelektuale, bën që të lindurit nën shenjën e Virgjëreshës të jenë gjithmonë aktivë. Dhe për këtë arsye, kurrë të mos plakeni brenda vetes.

2- Binjakët

Vendi i dytë për Binjakët. Po, ato janë një ndër shenjat që nuk e humbin hijeshinë e tyre pavarësisht moshës. Karakteri i tyre është një nga ata që i shtyn të jenë gjithnjë në lëvizje, të ndryshojnë qëllimet, dhe të duan të jenë gjithmonë aktiv.

3- Gaforrja

Edhe të lindurit nën këtë shenjë, përveç se janë romantikë dhe shumë empatikë, janë në mesin e atyre që nuk e tregojnë kalimin e viteve. Eliksiri i rinisë së tyre të përjetshme është i mbyllur në natyrën e tyre ëndërrimtare, në të ndjerit gjithnjë të rinj brenda vetes. Në fakt, një karakteristikë shumë e fortë që e kanë njerëzit e Gaforres është t’i kushtojnë vëmendje aspektit joshës. Për ata të ndjehen gjithmonë të përshtatshëm dhe tërheqës për partnerin e tyre është një kusht i domosdoshëm, dhe kjo i ndihmon të qëndrojnë të rinj dhe të ndritshëm./CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Këto 6 pyetje do t’ju ndihmojnë të kuptoni se çfarë dëshiron në të vërtetë shpirti juaj

Publikuar

-

Nga

1.Cfarë ju bën të lumtur? Kjo është një pyetje e bukur e thjeshtë, megjithëse ndonjëherë është e vështirë të përgjigjesh. Cfarë ju bën vërtet të lumtur? Për shembull, a ju bën të lumtur puna juaj e tanishme? Apo është thjesht një mjet për të fituar para? 2.Cfarë doni të bëni? A ka ndonjë gjë që […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ankth dhe vetëvlerësim i ulët/ 8 shenja që ju bëjnë të kuptoni nëse jeni rritur në një familje toksike

Publikuar

-

Nga

Ankthi i fshehur, emocione të vërteta dhe vetëvlerësim të ulët – për fat të keq, disa prindër arrijnë t’i kalojnë të gjitha këto cilësi negative për fëmijët e tyre. Egoizmi dhe indiferenca e tyre ndaj ndjenjave të fëmijëve të tyre ndikojnë shumë në fëmijërinë e tyre. Si rezultat, fëmijët fillojnë të kritikojnë veten, ndjehen të pafuqishëm […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Foto-Çfarë nënkuptojnë në të vërtetë emrat dhe logot e markave të famshme botërore

Publikuar

-

Nga

A e dini se cfarë do të thonë shkronjat në emrin IKEA? Apo çfarë e frymëzoi krijuesin e logos Android? “Bright Side” ju sugjeron të hidhni një vështrim në historinë e markave me famë botërore dhe të zbuloni se çfarë ndikoi në krijimin e logove dhe emrave të rëndësishëm. Pepsi Sipas Davis Bradham, krijuesi i […]

LEXO TE PLOTE