Connect with Us

Frikacakë dhe nervozë/ Zbuloni 5 shenjat e horoskopit më të stresuara në zodiak

Kuriozitete

Frikacakë dhe nervozë/ Zbuloni 5 shenjat e horoskopit më të stresuara në zodiak

Publikuar

-

Binjakët

Binjakët nervozohen kur kafshojnë më shumë sesa mund të përtypin, që është diçka që ata bëjnë gjatë gjithë kohës. Ata mërziten dhe nervozohen nese nuk bëjnë një punë të mirë ose se do ta zhgënjejnë dikë.Kur Binjakët janë me nerva, reagimi i parë janë të ecurat nëpër dhomë. Kjo i ndihmon të qartësojnë mendjen e tyre.

Virgjeresha

Kjo është për shkak të përsosmërisë natyrore të Virgjereshës që ata nervozohen. Ata duan që gjithçka të jetë e përsosur, kështu që ata i bëjnë shumë presion vetes se tyre dhe ata gjithmonë shqetësohen se nuk e kane bere mire ate gje.Kur është e stresuar, instikti i menjëhershëm e çon drejt organizimit. Kjo e ndihmon të ndihet sikur i ka gjërat më nën kontroll.

Peshqit

Peshqit janë shumë të ndjeshëm dhe kjo i vendos ato në avantazh kur janë në situata që nuk mund t’i kontrollojnë. Prirja e tyre natyrore është të ndihmojnë njerëzit, veçanërisht kur pyesin, edhe nëse ai person i ka mashtruar Peshqit më parë.Për të mos jetuar me situatën, Peshqit sajojnë një flluskë ëndrrash kur janë nervozë.

Peshorja

Ka shumë gjëra që e bëjnë Peshoren nervoze – a morën vendimin e duhur, a do të ketë një argument që Peshorja do të duhet të shpërthejë, apo dikush nuk i pëlqen ata?Peshoret, si shumica e njerëzve, nuk duan të bëjnë gjëra që nuk i pëlqejnë, por e dinë që duhet t’i bëjnë ato.Kur një Peshore është nervoze ose jo rehat, zgjedh shakatë për të shmangur situatën ose për të mos e marrë atë shumë seriozisht.

Gaforrja

Gaforreve nuk u pëlqen të dështojnë dhe nëse ka mundësi të bëjë diçka që ata të dështojnë, ata nervozohen.Ata mund të shqetësohen shumë për njerëzit dhe motivet e tyre, kështu që njerëzit e rinj dhe rrethanat e reja mund t’i bëjnë ata të ndjehen nervoz.Është shumë e thjeshtë për një Gaforre të mendoj më të keqen kur është e stresuar. Mund t’i vijnë ndërmend gjithë alternativat më të frikshme që ekzistojnë./CNA.al

 

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Lehtëson stresin dhe dhimbjet e kokës/ 9 përfitimet që sjell puthja për shëndetin tuaj

Publikuar

-

Nga

Puthja ndihmon në lehtësimin e alergjive. Hulumtimet na kanë treguar se vetëm një seancë 30-minutëshe e puthjes në të vërtetë mund të zvogëlojë në mënyrë dramatike simptomat e etheve ose alergjive që janë shkaktuar nga poleni ose pluhuri. Lehtëson stresin Nëse jeni dikush që vazhdimisht ndjehet i stresuar, atëherë gjëja më e mirë që mund […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Çfarë rezervon pjesa e mbetur e vitit për ju? Zgjidhni topin tuaj të preferuar dhe zbulojeni

Publikuar

-

Nga

Në imazhin e mësipërm, shfaqen 6 topa të ndryshëm kristalesh. Zgjidhni atë që ju tërhoqi vëmendjen, pastaj rrëshqitni poshtë për të zbuluar se çfarë lajmi po pret për ju gjatë gjithë vitit! Nëse keni zgjedhur topin kristal Nr. 1: Ky vit do të ofrojë akoma ide të shkëlqyera për ju dhe për botën përreth jush. Ndoshta […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Zjarri, Uji, Ajri apo Toka?/ Zbuloni frymën tuaj elementare dhe çfarë do të thotë kjo për ju

Publikuar

-

Nga

Ne të gjithë jemi guximshëm dhe të gjithë kemi elementët e botës përreth nesh. Këta elementë përfshijnë Tokën, Ajrin, Zjarrin dhe Ujin. Për të zbuluar nëse jeni një shpirt i Zjarrit, Tokës, Ajrit apo Ujit, lexoni përmbledhjen e meposhtme. Nëse jeni një Frymë Ajri: Do të ndjeni një thirrje për t’i dërguar një mesazh botës, përmes […]

LEXO TE PLOTE