Connect with Us

Më thuaj shenjën e horoskopit, të të them sëmundjen sipas pjesës së trupit

Kuriozitete

Më thuaj shenjën e horoskopit, të të them sëmundjen sipas pjesës së trupit

Publikuar

-

Disa astrologë besojnë ende se çdo shenjë e zodiakut ka një pjesë të trupit që shkon me shenjën e tyre .Në thelb, mjekët besonin se çdo shenjë e zodiakut kishte ndikim mbi një pjesë të caktuar të trupit tuaj, që mund të nënkuptojë se mund të ndjeni dhimbje ose të keni ndërlikime mjekësore në ato zona .

Dashi: Koka, Truri dhe Sytë

Meqenëse Dashi njihet si foshnja e zodiakut, pjesa e trupit që dihet të jetë më e ndjeshme për ta është koka e tyre. Ata janë shenja që ka shumë të ngjarë të vuajnë nga dhimbje koke, migrene dhe probleme me sytë. Personalitetet e tyre ekstreme ka të ngjarë të çojnë në stres mendor, për shkak të jetesës së tyre të pandryshuar.

Demi: Fyti, Qafa dhe Kordat Vokale

Demi sundon mbi qafë, duke përfshirë kordat e tyre vokale dhe gjëndrën tiroide. Sipas astrologjisë medicinale, ata kanë shumë të ngjarë të vuajnë nga dhimbje koke dhe dhimbje kronike, si dhe nga një tiroide aktive / e tepërt. Gjithsesi dihet qe Demet janë këngëtare fantastike. Pra, nëse jeni një Dem dhe kjo ju pengon, mund te shkruani një këngë për të.

Binjakët: Krahët, Mushkëritë, Duart dhe Sistemi Nervor

Ju mund të dini që një Binjak që flet aq shumë me duart e tyre, është sikur ata të flasin mirë në gjuhën e tyre të shenjave të veçanta. Binjakët priren të shqetësohen shumë, veçanërisht kur nuk janë duke u zënë, dhe nervat e tyre mund të çojnë në probleme të frymëmarrjes dhe sulme të mundshme të ankthit.

Gaforrja: Kraharori, Gjinjtë dhe Stomaku

Gaforret sundojnë mbi gjoks, gjinj dhe stomak. Ata janë një shenjë ushqyese, e vendosur në shtëpinë e katërt të zodiakut, e cila sundon mbi shtëpinë dhe familjen. Ata vuajnë nga keqtretja , dhe ata mund të vuajnë nga një sërë çrregullimesh të ngrënies.

Luani: Zemra, Shtylla Kurrizore dhe pjesa e sipërme e shpinës

Luanët janë shenja e luanit me një zemër të guximshme. Thënë kjo, të jesh kaq i guximshëm mund të çojë në rrahje të shpeshta të zemrës. Luanet janë shenja që do të përfitonte më shumë nga një tabelë përmbysjeje, varuni kokë poshtë disa herë në ditë për të rritur qarkullimin dhe për të rindërtuar kolonën kurrizore.

Virgjëresha:Sistemi tretës, të brendshmet dhe shpretka

Virgjëreshat dihet se janë të veçantë për shumë gjëra, dhe kjo përfshin gjithçka që ata fusin në trupin e tyre. Ashtu si personalitetet e tyre, trupat e tyre vazhdimisht po përpiqen të pastrojnë tepricën, të heqin atë që është e panevojshme, dhe kjo përpjekje e vazhdueshme për përsosmëri mund të çojë në kapsllëk.

Peshorja: Veshkat, Lëkurë, pjesa e poshtme e shpinës dhe vithet

Kur e konsideroni dëshirën e një Peshore për ekuilibër, të gjitha këto pjesë të trupit luajnë një rol të madh në këtë. Përpjekja e Peshoreve për të krijuar ekuilibër në jetën e tyre mund të bëhet aq obsesive sa të mund të humbasin ekuilibrin brenda, dhe se çekuilibri ka të ngjarë të krijojë një problem në njërën nga këto fusha.

Akrepi: Sistemi riprodhues dhe organet seksuale

Akrepat janë qenie seksuale, dhe organet gjenitale të njeriut janë një ekosistem delikat. Akrepat ka shumë të ngjarë të vuajnë nga UTI-të kronike,dhe infeksione bakteriale. Nuk është se nuk janë të pastër; ata janë obsesivisht të pastër.

Shigjetari:Ijet, Kofshët, Mëlçi

Shigjetarit i pëlqen të argëtohet po aq sa duan dhe të eksplorojnë. Ata janë gjithmonë jashtë dhe në lëvizje, duke kërkuar përgjigje dhe duke kërkuar filozofi të reja. Problemi me gjithë atë lëvizje është se mund të çojë në probleme të ijeve. Dhe problemet e mëlçisë, veçanërisht kur ata refuzojnë të ngadalësohen me festimet.

Bricjapi:Nyjet dhe sistemi skeletik

Bricjap, ti dhi plakë. Shenja juaj po e shtyn vazhdimisht veten për të synuar më lart, për të arritur majën. Problemi është që ju përpiqeni ta mbani botën me supe botën, dhe pesha e kësaj mund të shkaterroje kockat tuaja. Kështu që, herën tjetër që po insistoni të bëni gjithçka vetë, merrni parasysh idenë e ndoshta delegimit të një detyre ose dy, veçanërisht nëse detyra mund të çojë në një dëmtim.

Ujori:Këmbët dhe sistemi i qarkullimit të gjakut

Ujorët janë një shenjë nervoze, megjithëse nervozizmi i tyre është më shumë i një lloji të jashtëm, duke qenë se trupat e tyre fjalë për fjalë nuk mund të vazhdojnë me aktivitetin e mendjeve të tyre. Kyçet e këmbëve janë nyja që lidh tërë trupin e sipërm me këmbët, të cilat e lidhin trupin me tokën, dhe si kyçin e këmbëve, një Ujor është si një lëvizje njerëzore për jetën në tokë dhe në hapësirë.

Peshqit: Këmbët dhe sistemi limfatik

Peshqit sundojnë këmbët dhe sistemin limfatik, dhe si sistemi limfatik, Peshqit janë një sfungjer, thithin energji toksike që mund të ndikojë në sistemin e tyre imunitar. Kjo shenjë është tepër e ndjeshme ndaj substancave të dëmshme të çdo lloji. Ata në thelb janë njerëz “flluskë”, të cilët duhet të krijojnë një hapësirë ​​mbrojtëse rreth tyre energjikisht, ose gjithçka prishet, dhe ata humbasin lidhjen e tyre me tokën, të përfaqësuar nga këmbët./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Shtiren sikur nuk iu intereson asgjë/ Këto shenja të horoskopit janë më të afeksionuara në një marrëdhënie

Publikuar

-

Nga

Ujori Ujori ka tendencën të largohet pasi përfshihet shumë emocionalisht. Ata janë të mirë në maskimin e emocioneve të tyre duke përdorur logjikën.  Ujorët kanë frikë se mos lëndohen, kështu që ata racionalizojnë duke kufizuar sa të prekshëm janë, duke mos kuptuar se kjo ndikon në aftësinë e tyre për t’u lidhur me të tjerët. […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Si të mbroni sytë nga kompjuteri apo telefoni/ 10 këshillat që duhet të keni parasysh

Publikuar

-

Nga

Njerëzit që qëndrojnë shumë kohë para telefonit apo kompjuterit rrezikojnë të kenë probleme serioze me shikimin. Dy orë në ditë para monitorit mund të shtohen seriozisht problemet e shikimit dhe gjysma e orëve që kalohen para kompjuterit në punë ose në shtëpi mund ta kalojnë orarin zyrtar të 8 orëve. Për këtë arsye “American Academy […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Dinë shumë mirë si të mbrohen/ Shenjat e horoskopit që kanë aftësi të përballen me çdo lloj situate

Publikuar

-

Nga

Dashi Dashi e bën mjaft mirë rolin e avokatit mbrojtës sepse kanë aftësi fantastike negociuese. Ekzistojnë shumë raste të zgjidhura jashtë gjykatës, kështu që të pandehurit kanë nevojë për një avokat i cili i di të gjitha këndet dhe mund të bëjë maksimumin për klientin e tyre. Gjithashtu, Dashi është i shkëlqyeshëm në të menduarit […]

LEXO TE PLOTE