Connect with Us

Bija ime/ Demir bëhet papritur i pasur, ja ç’do ndodhë sot

Life Style

Bija ime/ Demir bëhet papritur i pasur, ja ç’do ndodhë sot

Publikuar

-

Demir mbetet me shumë pak para në xhep. Ai nuk blen dot as ilaçet e Ojkysë. Demir vendos t’i rikthehet punëve të pista. Ugur kupton që Demir fsheh diçka por ai nuk i tregon. Ojky nuk ka bojëra të mira për të vizatuar në klasë dhe vihet në siklet. Demir mëson se Xhemal dhe Xhandan njihen. Ai kërcënon Xhemalin të qëndrojë larg Xhandanit. Demir kupton që Xhemal takohet me Asunë. Mësuesja këshillon Ojkynë të shpreh ndjenjat në një ditar. Ugur përplaset rrugës me mësuesen e Ojkysë.

Ojky shkruan në ditar se është shumë e mërzitur dhe kujton gjatë gjithë kohës fjalët që i tha doktori. Ajo shkruan edhe për gjendjen e vështirë ekonomike dhe faktin që Demiri nuk mund t’ja blejë ilaçet. Xhandan merr një ofertë pune jashtë vendit. Xhemal bën plane të fusë në kurth Demirin dhe Ugurin. Asu fillon punë si banakiere por zihet me një klient dhe e përjashtojnë. Demir lexon ditarin e Ojkysë dhe përlotet. Ditën tjetër ai e gënjen Ojkynë duke i thënë se janë bërë të pasur. Ojky i kërkon Demirit të jetojnë në një shtëpi. Xhemal i thotë Asusë se ka gjetur babain e saj. Asu nxehet me Xhemalin.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fashion

Veshjet që do t’iu duhen patjetër këtë dimër/ Nuk duhet t’i mungojnë gardërobës tuaj

Publikuar

-

Nga

Moti i ftohtë ka mbërritur zyrtarisht tani që temperaturat janë ulur! Vjeshta po i lë dalëngadalë vend dimrit dhe tashmë është koha të mendojmë për ato veshje ose aksesorë që janë më në modë këtë sezon. Nëse doni të investoni për të pasur një gardërobë që t’ju plotësojë nevojat këtë periudhë, ne e kemi një […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Çfarë ndodh kur Ujori dhe Demi bëhen bashkë/ Ja arsyeja pse këty dy shenja janë çifti perfekt

Publikuar

-

Nga

Demi (shenja e Tokës) është i njohur si një nga shenjat më punëtore dhe shumë motivuese. Ujori (shenja e Ujit) është një nga yjet krijuese. Ujori e gjen origjinalitetin shumë tërheqës, dhe ato janë gjithashtu tifozë të mëdhenj të makinës ambicioze dhe mentaliteteve të palodhur. Tërheqja është shumë e vërtetë. Prandaj, pse Ujori ‘tërhiqet kaq […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

6 gabimet më të mëdha që bëjnë gratë kur janë në një marrëdhënie/ Lexojini me vëmendje

Publikuar

-

Nga

Nuk ia dinë vlerën vetes: Ky gabim bëhet kryesisht nga gratë që janë më pak dominuese dhe më shumë drejt anës së nënshtrimit. Ne të gjithë e dimë se ekziston një nivel i caktuar respekti që duhet të ruajmë për veten tonë, që niveli i respektit është i rëndësishëm për të ruajtur sepse i mban […]

LEXO TE PLOTE