Connect with Us

FOTO-Aktori që “vodhi” zemrat e vajzave/ Zbuloni disa fakte interesante për Riccardo Scamarcio

Showbizz

FOTO-Aktori që “vodhi” zemrat e vajzave/ Zbuloni disa fakte interesante për Riccardo Scamarcio

Publikuar

-

FOTO-Aktori që “vodhi” zemrat e vajzave/ Zbuloni disa fakte interesante për Riccardo Scamarcio

Riccardo Scamarcio është një nga aktorët italianë më të njohur dhe të famshëm në ekranin e madh. I talentuar, i bukur dhe zeshkan, Scamarcio është i rrethuar nga kaq shumë kuriozitete që sillen rreth jetës së tij private. Le të zbulojmë disa fakte interesante në lidhje me ish-të dashurin e Valeria Golino.

1- Riccardo Scamarcio lindi në Trani në 1979. Pasi fitoi një diplomë në kontabilitet, pasi ndryshoi disa institucione për shkak të braktisjes se shkollës, ai u transferua në Romë për të kultivuar pasionin e tij të madh për kinemanë.

2-Në vitin 2001, ai mori pjesë në mini-serite televizive “Ama il tuo nemico 2, pastaj në “Compagni di Scuola” dhe në filmin “La meglio Gioventù” , “Ora ose mai più” . Pas këtyre titujve, ai arriti kulmin e popullaritetit me “Tre Metri sopra la cielo” në 2004, bazuar në romanin e Federico Moccia.

3- Aktori është tepër i rezervuar në jetën e tij private. Çifti Valeria Golino dhe Riccardo Scamarcio ka bërë mjaft bujë në media, sidomos për dallimin e moshës prej 14 vitesh midis tyre. Me gjithë thashethemet që qarkullonin, kjo ishte një histori e rëndësishme, që zgjati dhjetë vjet.  Të dy u takuan në filmin në Texas 2005. Pas më shumë se 10 vjet dashuri, ata u përpoqën ta mbanin historinë e tyre sa më larg vëmendjes së mediave, Riccardo dhe Valeria duket se janë larguar nga njëri-tjetri.

4-Në filmin “Shija e suksesit”, ai luajti pjesën e kuzhinierit me Bradley Cooper. Ai i tha Elle: “Bradley Cooper është i çmendur: ai ka origjinë italiane dhe e do kuzhinën tonë “.

5-  E dashura e tij e parë ishte 17 vjeç dhe ai ishte 13. Siç zbuloi vetë Scamarcio, “Unë isha 13 vjeç, ajo ishte 17 vjeç: ajo më përdhunoi praktikisht në banjën e Arcës”.

6- Ai di të luajë bateri , dhe interpretoi në skenën e Ariston në shoqërinë e mikut të tij Francesco Sarcina, fronti i Le Vibrazioni.

7-Ai e do marrëdhënien me tokën dhe kështu, në tokën e tij në Puglia, ai prodhon vaj organik dhe verëra.

8– Ai e urrente shkollën dhe ndërroi institucione disa herë, derisa u diplomua në kontabilitet. Pas mbarimit të shkollës së mesme ai u transferua në Romë për të studiuar aktrimin në Qendrën Eksperimentale të Kinematografisë, por ai i la studimet para përfundimit dhe nuk u diplomua kurrë.

9-Scamarcio, sipas thashethemeve,  fitonte midis 200,000 dhe 400,000 euro për film, por nuk ka asgjë të konfirmuar.

Për më tepër ndiqni fotogalerinë e mësipërme./CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Spikerja e njohur e lajmeve: “Të ftuarit pas intervistës më kanë ngacmuar dhe më kërkuar numrin e telefonit”

Publikuar

-

Nga

Anjola Hamzaj është një ndër spikeret më simpatike  të lajmeve. Ajo gjithmonë ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve me sytë e saj të bukur të kaltër.  Këtë të mërkurë ajo ishte e ftuar në emisionin “Soiree” me Jonida Shehun në Top Channel për të folur se sa rol ka luajtur bukuria në ndërtimin e karrierës […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Më bën dot kështu?”/ Doktoresha e VIP-ave rrëfen momentin kur Gentian Zenelaj i shkon në klinikë dhe i kërkon që ta dobësojë

Publikuar

-

Nga

Lida Hoxha, mjekja estetike, e njohur njëkohësisht edhe si doktoresha e VIP-ave ishte e ftuar këtë të mërkurë në “Soiree” me Jonida Shehun në Top Channel. Ajo ka treguar se të shumtë janë personazhet publikë që drejtohen tek ajo për të përmirësuar pamjen e tyre, por sidomos për të rënë në peshë. Një ndër ta […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Një femër e shëmtuar mbetet e shëmtuar”/ Spartak Ngjela tregon se kur i afrohet një femre dhe çfarë e tërheq më shumë

Publikuar

-

Nga

Avokati i njohur Spartak Ngjela ishte i ftuar këtë të mërkurë në emisionin “Soiree” me Jonida Shehun në Top Channel për të folur rreth të bukurës dhe se çfarë ai percepton një femër të bukur. Gjatë bisedës ai ka treguar në mënyrë të prerë që nuk do t’i afrohej kurrë nëse një femër do të […]

LEXO TE PLOTE