Connect with Us

FOTO-Aktori që “vodhi” zemrat e vajzave/ Zbuloni disa fakte interesante për Riccardo Scamarcio

Showbizz

FOTO-Aktori që “vodhi” zemrat e vajzave/ Zbuloni disa fakte interesante për Riccardo Scamarcio

Publikuar

-

Riccardo Scamarcio është një nga aktorët italianë më të njohur dhe të famshëm në ekranin e madh. I talentuar, i bukur dhe zeshkan, Scamarcio është i rrethuar nga kaq shumë kuriozitete që sillen rreth jetës së tij private. Le të zbulojmë disa fakte interesante në lidhje me ish-të dashurin e Valeria Golino.

1- Riccardo Scamarcio lindi në Trani në 1979. Pasi fitoi një diplomë në kontabilitet, pasi ndryshoi disa institucione për shkak të braktisjes se shkollës, ai u transferua në Romë për të kultivuar pasionin e tij të madh për kinemanë.

2-Në vitin 2001, ai mori pjesë në mini-serite televizive “Ama il tuo nemico 2, pastaj në “Compagni di Scuola” dhe në filmin “La meglio Gioventù” , “Ora ose mai più” . Pas këtyre titujve, ai arriti kulmin e popullaritetit me “Tre Metri sopra la cielo” në 2004, bazuar në romanin e Federico Moccia.

3- Aktori është tepër i rezervuar në jetën e tij private. Çifti Valeria Golino dhe Riccardo Scamarcio ka bërë mjaft bujë në media, sidomos për dallimin e moshës prej 14 vitesh midis tyre. Me gjithë thashethemet që qarkullonin, kjo ishte një histori e rëndësishme, që zgjati dhjetë vjet.  Të dy u takuan në filmin në Texas 2005. Pas më shumë se 10 vjet dashuri, ata u përpoqën ta mbanin historinë e tyre sa më larg vëmendjes së mediave, Riccardo dhe Valeria duket se janë larguar nga njëri-tjetri.

4-Në filmin “Shija e suksesit”, ai luajti pjesën e kuzhinierit me Bradley Cooper. Ai i tha Elle: “Bradley Cooper është i çmendur: ai ka origjinë italiane dhe e do kuzhinën tonë “.

5-  E dashura e tij e parë ishte 17 vjeç dhe ai ishte 13. Siç zbuloi vetë Scamarcio, “Unë isha 13 vjeç, ajo ishte 17 vjeç: ajo më përdhunoi praktikisht në banjën e Arcës”.

6- Ai di të luajë bateri , dhe interpretoi në skenën e Ariston në shoqërinë e mikut të tij Francesco Sarcina, fronti i Le Vibrazioni.

7-Ai e do marrëdhënien me tokën dhe kështu, në tokën e tij në Puglia, ai prodhon vaj organik dhe verëra.

8– Ai e urrente shkollën dhe ndërroi institucione disa herë, derisa u diplomua në kontabilitet. Pas mbarimit të shkollës së mesme ai u transferua në Romë për të studiuar aktrimin në Qendrën Eksperimentale të Kinematografisë, por ai i la studimet para përfundimit dhe nuk u diplomua kurrë.

9-Scamarcio, sipas thashethemeve,  fitonte midis 200,000 dhe 400,000 euro për film, por nuk ka asgjë të konfirmuar.

Për më tepër ndiqni fotogalerinë e mësipërme./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Showbizz

Eva Alikaj flet për skenat erotike në film/ Zbulon marrëdhënien që ruan me aktorin Ndriçim Xhepa

Publikuar

-

Nga

Aktorja e njohur e filmave shqpitarë Eva Alikaj ka treguar më shumë për karrierën e saj në film si dhe ka treguar se çfarë marrëdhëniesh ruan me aktorin Ndriçim Xhepa pasi janë përfolur dikur për një lidhje dashurie. Ajo është shprehur se skenat erotike apo puthja në film para viteve 90 paragjykohej shumë dhe se […]

LEXO TE PLOTE
" "

Showbizz

Aktorja e njohur përplaset me ndjekësin: “Plakë që kërkon vëmendje”

Publikuar

-

Nga

Aktorja e njohur Kate Beckinsale është një nga personazhet që është komentuar shumë në rrjetet sociale për fizikun e saj. Edhe pse 46 vjeç, aktorja britanike duket në super formë. Të shumtë kanë qenë komentuesit të cilët kanë reaguar duke e kritikuar atë për fotot e postuara në Instagram. “Unë them se je duke kaluar […]

LEXO TE PLOTE
" "

Showbizz

WOW- Moderatorja shqiptare bën ndryshimin në pamje/ Ngjashmëria e saj me aktoren e famshme turke është e frikshme

Publikuar

-

Nga

Moderatorja e njohur shqiptare Fjoralba Ponari i ka befasuar të gjithë me ndryshimin e fundit. Fjoralba ka ndryshuar ngjyrën e flokëve duke e bërë ngjyrë karrotë. Por sapo ka publikuar foton në Instagram ndjekësit e saj kanë vënë re ngjashmërinë e madhe me aktoren turke Elçin Sangu. Dy vajzat janë komplet identike dhe këtë e […]

LEXO TE PLOTE
" "

Showbizz

“Çfarë katastrofe”/ Dua Lipa reagon ashpër për zgjedhjen e Johnson si kryeministër: “Urime Britani, me këtë dështove”

Publikuar

-

Nga

Dua Lipa është një nga këngëtaret me famë botërore që ka arritur të ketë shumë suksese në karrierën e saj muzikore. Këngëtarja me origjinë shqiptare, prej vitesh jeton dhe vepron në Britaninë e Madhe. Ditën e djeshme janë mbajtur zgjedhjet në Britani ku fitues është shpallur Boris Johnson dhe për këtë dua Lipa ka reaguar […]

LEXO TE PLOTE