Connect with Us

“I ndjeja muskujt e mi se si po hapeshin”/ 27 vjeçarja përjeton momente tmerri gjatë lindjes, ja çfarë i ndodhi

Kuriozitete

“I ndjeja muskujt e mi se si po hapeshin”/ 27 vjeçarja përjeton momente tmerri gjatë lindjes, ja çfarë i ndodhi

Publikuar

-

“I ndjeja muskujt e mi se si po hapeshin”/ 27 vjeçarja përjeton momente tmerri gjatë lindjes, ja çfarë i ndodhi

Një përvojë e tmerrshme ka ndodhur në jetën e 27-vjeçares Jodie Mardsen në atë ditë që ajo duhet ta quante si më të bukurën e jetës së saj.

Jodie do të bëhej nënë për herë të parë, dhe për të kryer proçesin e lindjes, ajo kishte vendosur të bënte një operim çezarian, në mënyrë që lindja të bëhëj sa më pak e dhimbshme.

Por gjatë momentit të lindjes së djalit të saj, 27-vjeçarja filloi të ndjente se stomaku i saj po lëvizte dhe se barku i saj ndihej shume çuditshëm.

Pak momente pasi mjekët i kishin prerë barkun, për të nxjerrë foshnjen, Jodiet i doli anestezia, duke bërë që ajo të përjetonte një çarje për së gjalli, të cilën nuk do ta harrojë kurrë.

Presioni i saj i gjakut, u rrit në mënyrë ekstreme, dhe doktorët vendosën ti bënin asaj një anestezi lokale, sepse ajo po rrezikonte të kalonte një atak në zemër.

Ajo thotë se ndjente çdo gjë që mjekët po bënin në barkun e saj.

“Ndjeja se si organet e mia po shtyheshin, dhe sesi mjekët po i tërhiqnin ato së bashku më fëmijën jashtë, ndjeja se si një mjek fuste dorën në barkun tim, dhe se si një tjetër tërhiqte fëmijën për jashtë. I ndjeja muskujt e mi sesi po hapeshin. Nuk kisha provuar dhe nuk besoj se do të provoj asgje më të dhimbshme” – shprehet 27-vjeçarja.

Jodie betohet se nuk do të lind më kurrë fëmijë, pas ngjarjes “horror” që kaloi./CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Lehtëson stresin dhe dhimbjet e kokës/ 9 përfitimet që sjell puthja për shëndetin tuaj

Publikuar

-

Nga

Puthja ndihmon në lehtësimin e alergjive. Hulumtimet na kanë treguar se vetëm një seancë 30-minutëshe e puthjes në të vërtetë mund të zvogëlojë në mënyrë dramatike simptomat e etheve ose alergjive që janë shkaktuar nga poleni ose pluhuri. Lehtëson stresin Nëse jeni dikush që vazhdimisht ndjehet i stresuar, atëherë gjëja më e mirë që mund […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Çfarë rezervon pjesa e mbetur e vitit për ju? Zgjidhni topin tuaj të preferuar dhe zbulojeni

Publikuar

-

Nga

Në imazhin e mësipërm, shfaqen 6 topa të ndryshëm kristalesh. Zgjidhni atë që ju tërhoqi vëmendjen, pastaj rrëshqitni poshtë për të zbuluar se çfarë lajmi po pret për ju gjatë gjithë vitit! Nëse keni zgjedhur topin kristal Nr. 1: Ky vit do të ofrojë akoma ide të shkëlqyera për ju dhe për botën përreth jush. Ndoshta […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Zjarri, Uji, Ajri apo Toka?/ Zbuloni frymën tuaj elementare dhe çfarë do të thotë kjo për ju

Publikuar

-

Nga

Ne të gjithë jemi guximshëm dhe të gjithë kemi elementët e botës përreth nesh. Këta elementë përfshijnë Tokën, Ajrin, Zjarrin dhe Ujin. Për të zbuluar nëse jeni një shpirt i Zjarrit, Tokës, Ajrit apo Ujit, lexoni përmbledhjen e meposhtme. Nëse jeni një Frymë Ajri: Do të ndjeni një thirrje për t’i dërguar një mesazh botës, përmes […]

LEXO TE PLOTE